Poslední den Světového poháru jsme měli celkem pět aktérů na různých palebných čarách a dva, kteří usilovali o časový rekord ve výměně kola u auta. Ráno se nám stalo toti opět něco, co předznamenávalo, e se něco zvlátního dnes udá. Ale kde a co jsme netuili. Autobus v sedm ráno, kterým jsme se rozhodli odjet na střelnici byl ji před sedmou plný a tak nás nevzal. Tady se v buse stát nesmí. Organizátoři sice ihned volali pro dalí autobus, ale po zkuenostech s místní dopravou jsme se rozhodli, e vezmeme auto a odvezeme hlavně Jeřábka, který začínal v 8:30. Jene sotva jsem přijel autem před hotel, zjistili jsme, e máme Big problem, jak naí prázdnou pneumatiku nazvali střelci, čekající na dalí bus. Proto jsme s Martinem neváhali a začali jsme měnit pneu. Netrvalo nám to snad ani 10 minut. Rezerva byla plnohodnotná a nahutěná, take jsme nakonec vyrazili asi v 7:20. Druhý autobus přijel chvilku po nás. Jediný Martin se dnes nestačil ráno ani umýt a najíst, protoe měl odjet autem a před osmou s jinou skupinou naich střelců, ale já jsem ho vytáhl z postele kvůli vzniklé situaci u v sedm. Martin musel jet se mnou, aby se stihl včas vrátit před osmou na hotel a zmíněnou skupinu zase odvézt na střelnici. Je to ikula a vechno stihl. Těko by se nám tady organizovala doprava autem, pokud by Martin u neměl volno. Po závodě jsme potřebovali odvézt pukařské věci na hotel a jetě odevzdat ve tři odpoledne auto v půjčovně. Ve jsme díky Martinovo ochotě poměrně bez problémů stihli. Hlavně jsme dopravili vechny nae sportovce vdy podle přání na střelnici, a Ti se nám dnes náleitě odměnili.
Broňa Bechyňský měl na skeetu z prvního dne tři holuby ztrátu na nejlepí a o případném finále se dalo uvaovat pouze při dnení bezchybné střelbě. Leo Hlaváček měl naopak pouze jednu ztrátu po prvním soutěním dnu a byl ve hře. I pro něho ale platilo, e pokud chce pomýlet na medaili, musí střílet téměř bezchybně. Na padesátce nastupoval k soutěi LM 3x40 Tomá Jeřábek. Jeho ance na postup do finále po výkonu 1174 ve včerejí eliminaci stouply. I kdy Tomá v loňském roce překonal párkrát hranici 1170b., postup v této disciplíně do finálových bojů na Světovém poháru by byl pro Tomáe jeden z největích dosavadních úspěchů v olympijské disciplíně. Očekával jsem poslední finálový postup těsně na hranici 1170b. Poslední, ale horké elízko byl Mirek Janu v disciplíně BT. Po pomalých bězích z předelého dne měl 292b. a byl těsně v závěsu za vedoucí dvojicí s 294b. Pro rychlé běhy dva body prakticky nic neznamenají. Střelec zde můe rychle ztratit, ale také rychle získat. Mirek Lízal měl ji ztrátu z pomalých běhů větí ,ale pokud by střelil dnes dobře, měl na finále anci.
Závod skončil jako první Tomá. Dokázal se výborně srovnat s o trochu těími povětrnostními podmínkami, které v Sydney oproti včerejku panovaly, a téměř se mu podařilo zopakovat včerejí vynikající výkon. Opět měl vyrovnané polohy (399-382-391). Mení zaváhání měl pouze v poslední poloce stoje, kdy měl řadu devítek po sobě (93). Po polohách L a S nastupoval do Kleče se čtyřbodovou ztrátou na nejlepí. A opravdu mě moc a moc hřálo u srdce, e opět máme borce, který je po těchto dvou polohách v dosahu nejlepích. Mělo pár borců krásný stoják, ale jen dva měli i výborný leák (Prichodcenko a Knoegler). Ve se tedy točilo okolo výkonů v kleče, protoe asi deset borců bylo v rozpětí pouhých 5 bodů. Tomáovi letos zrovna tato poloha příli nesedí, a tak bylo ve otevřené. Tomá ale i dnes vybojoval velice pěkného klečáka 391 a s celkovými 1172 b. postupoval do finále jako třetí. Bylo vidět, e ostatní trochu jeho účast ve finále 3x40 překvapila. Tomá si tímto výkonem vyslouil respekt od soupeřů. Ve finále byl nepříjemný vítr do přímo do polohy, ale téměř vichni finalisté si s tímto poradili (kromě Knoeglera) a stříleli finále dobře. Tomá se také výborně drel a tak nakonec byl jeho výborný výkon ověnčen bronzovou medailí a Tomá měl po zásluze velkou radost.
V tu dobu jsme ji měli od zpravodajů Tenka a Gacha informaci, e Broňa minul dva holuby v první poloce, a e je z finále out. Hlaváčkovi se podařilo střelit bezchybně a vypadalo to velmi nadějně, protoe Leo střílel ve velkém stylu a jistě. To potvrdil nakonec i poslední poloce, kde zasáhl opět vech pětadvacet asfaltových terčů. Do finále postoupil se 124, co je výkon vynikající. Ve bylo otevřené. Dalí dva měli toti také jedinou chybu. Leo ale ve finále minul dvakrát čtyřku nízkou ve dvojstřelu a nízkou estku. Padl na něj tedy rozstřel o druhé a třetí místo. Minul estého holuba a získal bronz. Trenér Hůla byl spokojen, i kdy si moná před finálem myslel stejně jako Leo o něco vý. Broňa v poslední poloce také neminul a zachránil solidních 120.
V běícím terči se nejprve nedařilo Mirkovi Lízalovi, kdy střelil v rychlých bězích pět osmiček a s výkonem 569 skončil na 16. místě. Zato o perfektní podívanou se postaral ná Mirek Janu. V první poloce dal dvě osmy a osm desítek (96). Ve druhé pak střelil pár devítek a poloku zazdil předposlední ranou, kdy dal sedmu doleva (91). Nevypadalo to zrovna růově. Jene Mirek je Mirek. Je to prostě světový borec a od takových se dá očekávat i neočekávané. Následovala bezchybná poloka 100 a postup do finále se ztrátou tří bodů na prvního Torrese (COL) a s jednobodovou ztrátou na druhého Lykina (RUS). Kanci vědí, e ve finále se dá stáhnout i více bodů, ne jen tři, a proto bylo ve opět otevřené. V finále střílel Mirek excelentně, co potvrdil dvěma desítkami 10,9 ! z toho jednou jako ránu poslední. To asi pro jistotu, kdyby si náhodou někdo myslel, e mu vezme zlato poslední ranou. Nakonec jetě s náskokem vyhrál (o 2,6 bodu). Finálový výkon 102,7 je fantastický. Mirek tímto výkonem získal nejen zlato, ale také první účastnické místo pro ČR na OH 2004 do Atén. Je to fantastické, vdy v Sydney to byla pro pistolové, pukové a BT disciplíny první monost vůbec. Jeden QP je tedy doma. A to je dobře.
Nai střelci si tedy ze Sydney odváejí, kromě zmiňovaného jednoho QP, také jednu zlatou (BT-Janu) a tři bronzové medaile (VzPu40 Kůrková, LM3x40 Jeřábek, Skeet Hlaváček). K tomu jetě přidali tři skvělá finálová umístění (SM3x20 Kůrková 4., LM60 Jeřábek 6., LP60 Tenk 6.). Vystoupení naí nepočetné sportovní skupinky je tedy více, ne reprezentativní. Dali jsme o sobě opět vědět. Bylo velice dobře poznat na přístupu jak pořadatelů, tak i naich sportovních přátel.
Večer se konala slavnostní večeře, kterou měl na starosti Čech, dnes ji Australan, Honza z Chebu. V Austrálii je ji ca. 17 let a má na starosti personál, obsluhující v restauraci. K večeři, která byla formou bufetu, byly mj. i velké, výborné krevety a ústřice. Protoe bylo pochopitelně okamitě v sále plno a stoly obsazené, připravil nám Honza extra stůl do předsálí, kde jsme měli prima privat party, jak tomu říkali se smíchem okolojdoucí. Popili jsme výborné australské Chardonnay (bílé víno) a buchli jsme pár ampusů. Párty jsme si uili výborně. Měli jsme co slavit. Netrvala ale dlouho, protoe nás čeká brzské ranní vstávání. Autobus na letitě bude přistaven před čtvrtou u hotelu. Letíme v 7:40 do anghaje opět přes Honk Kong. Po tom, co jsme zaili se zbraněmi v HKG při cestě do Sydney, tak vichni máme z cesty via HKG trochu hrůzu.
Naposledy ze Světového poháru v Sydney Petr Kůrka pukový trenér
Pokračujeme ze anghaje 20.4. pokud se zdaří připojení.
Jak postupovat při léčbě - Dopingové nebezpečí
Seznam zakázaných látek
Pojitění členů ČSS - zákl.informace