Czech
Shooting
News
-
aktuální dění

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Odměny za výsledky v roce 2002

Zdroj: Vladislav Šaňák
Datum: 06.12.2002
e-mail: sanak@shooting.cz

Český střelecký svaz pravidelně vždy na konci uplynulého roku odměňuje úspěšné sportovce, kteří dosáhli vynikajících výsledků na vrcholných závodech v hodnoceném období. Odměňuje samozřejmě i státní a osobní trenéry těchto úspěšných závodníků.

V letošním roce se slavnostní předání odměn opět uskutečnilo současně s vyhlašováním ankety „Nejlepší střelec roku“ dne 3. prosince 2002 ve velkém sále Autoklubu v Opletalově ulici v Praze (podrobně se o této akci píše na jiném místě). Myslím, že by pro návštěvníky webových stránek mohlo být zajímavé, kdo obdržel finanční odměnu a za jaké výsledky. Rozhodl jsem se proto zveřejnit doprovodný komentář, který jsem připravoval pro pana Štěpána Škorpila, jež celý večer moderoval.

Odměny byly udělovány za výtečné výsledky, dosažené v těchto soutěžích:

1. na Mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových zbraní, které se konalo v řeckém městě Soluni v měsíci březnu

2. na Mistrovství Evropy brokových disciplín, jež se uskutečnilo v květnu v italském Lonátu

3. na Mistrovství světa ve střelbě kulových a brokových disciplín, které se konalo v finském městě Lahti v měsíci červenci

níže uvedeným sportovcům a trenérům:

Puškové disciplíny:

  • TomᚠJeřábek, člen plzeňského oddělení ministerstva vnitra, dosáhl na MS ve Finsku prozatím svého sportovního vrcholu. Kvalifikační místo pro OH v královské disciplíně Libovolná malorážka 3x40 ran mu sice ještě tentokrát o vlásek uteklo, ale Tomᚠdoslova zářil v závodech ve střelbě disciplín na 300 metrů. Nejdříve vybojoval svou první velkou medaili – stříbrnou - na MS v soutěži jednotlivců z velkorážní terčovnice vleže, ale ve standardu 3x40 ran spolu s týmovými kolegy Opelkou a Machem šokovali všechny přítomné účastníky, když Jeřábek vytvořil v kvalifikaci pro individuelní soutěž nový fantastický světový rekord jednotlivců a pomohl svým výsledkem k překonání světového rekordu a zisku zlatých medailí mistrů světa v soutěži družstev. Následující den svou stabilní formu potvrdil ziskem bronzové medaile mezi jednotlivci. Tomᚠv letošním roce svými výkony ukázal, že postupně dozrál do světové špičky a patří mezi naše naděje pro Olympijské hry v Aténách.
  • Milan Mach, člen armádního oddílu plzeňské Dukly, byl na MS ve Finsku velmi důležitým a platným členem české výpravy. Ve všech třech disciplínách ve střelbě na 300 metrů podával výtečné výkony. Spolu s Jeřábkem a Opelkou vybojoval zlatou medaili mistrů světa ve standardu a následující den také svou světovou výkonnost potvrdil ziskem 5. místa v soutěži jednotlivců. Milan již delší dobu patří mezi absolutní světovou špičku zvláště v disciplíně standardní puška, kde nejdříve svým výkonem pomohl družstvu k zisku stříbrné medaile a následující den, na závěr světového šampionátu dokázal ještě zmobilizovat veškeré své rezervy a na základě vynikajícího výkonu získal stříbrnou medaili v soutěži jednotlivců. Je potěšitelné, že se Milan Mach vrátil mezi nejlepší české puškaře, kteří nyní tvoří výtečnou partu a určitě se můžeme těšit na jejich příští starty ve vrcholných soutěžích.
  • Luboš Opelka, člen plzeňského oddělení ministerstva vnitra, získal na letošní MS dvě medaile. Byl členem družstva, které vytvořilo ve velkorážní terčovnici ve standardu 3x40 ran nový světový rekord a získal spolu s Jeřábkem a Machem zlatou medaili a titul mistrů světa a byl také platným členem družstva ve standardní pušce 3x20 ran, kde v soutěži družstev spolu s Bakešem a Machem vybojovali stříbrnou medaili. Luboš zakončil letošní sezónu vítězstvím v disciplíně LM 3x40 na Mistrovství republiky výkonem, který dává šance na zisk kvalifikačního místa pro OH. Přejeme mu, aby své nejlepší letošní výkony zopakoval na nejdůležitějších soutěžích.
  • Milan Bakeš, člen plzeňského oddělení ministerstva vnitra, získal spolu s Machem a Opelkou na MS v Lahti stříbrnou medaili v soutěži družstev ve standardní pušce 3x20 ran. Zúročil svoje bohaté zkušenosti a pomohl družstvu kvalitním výkonem k cennému kovu. Očekáváme, že pomůže reprezentačnímu týmu i v příštím roce, kdy se vrcholná soutěž, ME, koná v Plzni.
  • Kateřina Kůrková je studentkou sportovního gymnázia v Plzni. V letošním roce získala několik vynikajících úspěchů. Na konci zimní části sezóny startovala spolu s Beranovou a Habartovou na halovém ME v Soluni a již tam svým fantastickým výkonem naznačila, jaké jsou její možnosti. Ve finále o titul juniorské mistryně Evropy sice ještě podlehla své kolegyni z družstva Habartové a získala stříbrnou medaili v soutěži jednotlivců, ale děvčata získala titul mistryň Evropy a zlatou medaili v závodě družstev. Kateřina si vše vynahradila na MS v Lahti, kde naše juniorky startovaly v kategorii žen. Katka dosáhla fantastického úspěchu, nastřílela 399 bodů a ve finále své první místo udržela. Stala se mistryní světa, získala zlatou medaili a kvalifikační místo pro OH. Je velkou nadějí našeho střelectví a přejeme jí, aby se jí dařilo a pokračovala ve výborných výkonech i v budoucnu.
  • Kateřina Beranová, studuje na vysoké škole pedagogiku. Spolu s Kateřinou Kůrkovou a Pavlou Habartovou získala na letošním ME v Soluni zlatou medaili v soutěži juniorek v disciplíně vzduchová puška. Kateřina již několik let patří k oporám reprezentace a věříme, že pokud se jí podaří sladit studijní povinnosti s tréninkem, mohla by vybojovat kvalifikační místo pro OH v Aténách.
  • Pavla Habartová byla ještě v letošním roce studentkou sportovního gymnázia, které na podzim zakončila maturitou. V konci letošní zimní sezóny startovala na ME v Soluni, kde dosáhla svého dosud největšího sportovního úspěchu. Vyhrála soutěž jednotlivců v disciplíně vzduchová puška, získala zlatou medaili a stala se Mistryní Evropy. Další zlatou získala spolu s  Kůrkovou a Beranovou v soutěži družstev. Pavla patří již několik let k oporám družstva v disciplíně vzduchová puška a má určitě šanci bojovat o zisk kvalifikačního místa pro Atény.
  • Předstoupí střelci Ondřej Malinký, Jan Březina, Ondřej Rozsypal a TomᚠGavenda. První tři jmenovaní závodníci získali na MS v Lahti bronzovou medaili v kategorii juniorů v soutěži LM 3x40 ran, když absolvovali svůj závod za velmi těžkých podmínek a bronzová medaile je jim odměnou za bojovnost a cílevědomost, s jakou k soutěži přistoupili. V době, kdy Jan Březina byl nemocný, zaujal jeho místo TomᚠGavenda a spolu s Malinkým a Rozsypalem získali bronzovou medaili na ME v Soluni.

 

 

Pistolové disciplíny:

- Martin Tenk, člen plzeňského oddílu ministerstva vnitra, dosáhl výtečného úspěchu na MS v Lahti ziskem stříbrné medaile v disciplíně libovolná pistole. Je to jeho první medaile z MS, dosud mu z tohoto vrcholného závodu „placka“ chyběla. Martin má již několik let výtečnou stabilitu výkonů na vrcholných soutěžích, což prokázal rovněž svým vítězstvím na soutěži Světového poháru v Atlantě, kde vybojoval Q.P. pro OH v Aténách. Tenk je již delší dobu střelcem číslo jedna v pistolových disciplínách a po svém úspěchu na olympiádě v Sydney se znovu dokázal prosadit mezi nejlepšími střelci světa. Přejeme jemu i našemu střelectví, aby se mu i nadále dařilo.

  • Martin Podhráský, člen pražského regionálního sportovního centra, se v letošním roce pronikavě zlepšil ve své disciplíně, v rychlopalné pistoli. Na MS ve Finsku dosáhl ojedinělého úspěchu tím, že v soutěži juniorů získal bronzovou medaili. Je to historicky první medaile na MS pro Českou republiku v této disciplíně a všichni doufáme, že je to signál oživení rychlopalby, ve které v minulosti naši střelci Nácovský a Falta vybojovali olympijské medaile.
  • Lenka Hyková, členka plzeňské Dukly, která bydlí v Sokolově a je studentkou střední školy, na MS ve Finsku vybojovala v disciplíně sportovní pistole velmi cenné páté místo v soutěži jednotlivců. Lenka má při svém mládí - je jí sedmnáct let - velkou perspektivu a mohla by se pokusit probojovat na olympiádu 2004

 

Brokové disciplíny

  • Jan Sychra, člen oddílu Dukla Hradec Králové, dosáhl na ME v Lonátu výtečného úspěchu, když v olympijské disciplíně Skeet získal v soutěži jednotlivců bronzovou medaili. Svým výkonem výrazně přispěl i zisku bronzové medaile družstva. Na tomto ME se sice ještě kvalifikační místa pro OH nerozdávala, ale Honza si „tuto záležitost vyřešil“ na MS v Lahti. Tam se v náročné třídenní soutěži probojoval do finále a na základě svého čtvrtého místa doslova „vydřel“ Q.P pro Atény. Svým skvělým výkonem se také nejvíce zasloužil o zisk zlaté medaile a titulu mistrů světa v soutěži družstev. Honza Sychra by ještě vedle kvalitního střílení pravděpodobně vyhrál i soutěž „sympaák týmu“, pokud by se vyhlašovala. Přejeme mu klidnou přípravu na OH a dobré výsledky v průběhu důležité nadcházející sezóny.
  • Leoš Hlaváček, rovněž člen oddílu Dukla Hradec Králové, obdrží odměnu za podíl na zisku zlaté medaile družstva v disciplíně Skeet na Mistrovství světa v Lahti a za šesté místo na v soutěži jednotlivců v Lonátu. Leoš je naším dlouholetým vynikajícím střelcem, jedním z hvězdného tria spolu se Sychrou a Bechyňským, které pravidelně vozí medaile z evropských i světových šampionátů a jsou tito závodníci jsou v pravém slova smyslu profesionálové. Leoš byl při Světovém poháru v Dominikánské republice velmi blízko k získání kvalifikačního místa pro olympiádu v Aténách, vždy tam vyrovnal absolutní světový rekord 125 holubů v základním závodě. Přejeme mu pro příští rok trochu více štěstí a dobrou formu na vrcholných závodech.
  • Bronislav Bechyňský, člen oddělení Ministerstva vnitra Kometa Brno rovněž obdrží odměnu za podíl na zisku zlaté medaile družstva v disciplíně Skeet na Mistrovství světa v Lahti. Broněk je naším zkušeným vynikajícím střelcem, vícenásobným mistrem Evropy, který má také veškeré dispozice k získání kvalifikačního místa pro Atény. Mimo to je i tmelícím elementem družstva, nikdy nezkazí žádnou legraci a nikdy nehledá chyby jinde, než u sebe. Družstvo bude jeho zkušenosti příští rok potřebovat, zejména při ME, které se bude konat, jak všichni víme, v Brně.
  • David Valter, člen oddělení Ministerstva vnitra Kometa Brno, obdrží odměnu za podíl na zisku bronzové medaile družstva v disciplíně Skeet na Mistrovství Evropy v Lonátu. David je střelcem, který postupně získává mezinárodní zkušenosti a má to mezi úspěšnými a zkušenými závodníky velmi těžké. Je určitě dobře, že dostal na ME od státního trenéra Hůly šanci, což jistě pomůže k jeho sportovnímu růstu.
  • David Kostelecký, člen oddělení Ministerstva vnitra Kometa Brno, dostává odměnu za to, že vybojoval historicky první zlatou medaili a titul Mistra Evropy v olympijské disciplíně, což je v nesmírné konkurenci střelců  Trapu ohromný úspěch To se nepovedlo ani dnes již legendárnímu střelci Miroslavu Bednaříkovi. David měl také největší zásluhu na velmi cenné stříbrné medaili družstva z ME. David je ENGINEm střelce, který na sobě systematicky pracuje a dozrál do světové špičky. Je schopen střílet bezchybně a má na to, aby v příštím roce získal kvalifikační místo pro OH.
  • Pavel Kubec, rovněž člen oddělení Ministerstva vnitra Kometa Brno, obdrží odměnu za podíl na zisku stříbrné medaile družstva v disciplíně Trap. Pavel je zkušený závodník, pro kterého je tato medaile satisfakcí za léta tréninku a povzbuzením do další práce. Bude určitě také vyslán do souboje o kvalifikační místo pro OH.
  • Jan Dvořák, člen oddílu Dukla Hradec Králové, obdrží odměnu za podíl na zisku stříbrné medaile družstva v disciplíně Trap na Mistrovství Evropy v Lonátu. Honza je talentovaný střelec s velkou perspektivou, v letošním roce se umístil na MS v Lahti jako nejlepší z našich závodníků na jedenáctém místě. Také on jistě dostane dostatek mezinárodních příležitostí k tomu, aby mohl vyzrát a má šanci na zisk kvalifikačního místa pro Atény.
  • Jiří Lipták, člen oddělení Ministerstva vnitra Kometa Brno, obdrží odměnu za zisk bronzové medaile v soutěži jednotlivců juniorů v disciplíně Trap. Jirka již delší dobu patří mezi evropskou juniorskou špičku a očekáváme, že se postupně prosadí v kategorii mužů, kde již příští rok bude startovat. Má nesporně velký talent a záleží teď jenom na něm, jestli se prosadí i do soutěží, kde by mohl bojovat o olympiádu a Aténách.
  • Aleš Hutař, rovněž člen oddělení Ministerstva vnitra Kometa Brno, obdrží odměnu to, že na Mistrovství světa v Lahti vybojoval zlatou medaili a titul mistra světa v soutěži jednotlivců v disciplíně Skeet. Aleš je mladý závodník s velkým závodním potenciálem. který by se postupně mohl probojovat mezi naše nejlepší střelce. Bude potřebovat hodně trénovat a závodit a jednou by z něj mohl být nový Málek.

 

Běžící terč:

  • Miroslav Januš, člen oddílu plzeňské Dukly, získal v letošním roce komplexní sadu medailí na vrcholných soutěžích. Nejdříve na ME v Soluni vystřílel bronzovou medaili mezi jednotlivci v mixu na 10 m a pomohl tím i k třetímu místu družstva. Další dvě medaile získal již jako člen družstva na MS v Lahti, kde spolu s Račanských a Lízalem vybojovali v závodě 30+30 na 50m stříbro a svou účast na MS zakončili zlatou tečkou, nebo v mixu vystříleli titul mistrů světa a zlatou medaili. Nejcennějším počinem Mirka Januše však bylo to, že díky vítězství v soutěži SP v Sydney vybojoval v ohromné konkurenci QP pro Atény
  • Luboš Račanský, rovněž člen oddílu plzeňské Dukly, získal také v letošním roce komplexní sadu medailí na vrcholných soutěžích. Na ME v Soluni se také podílel na zisku třetího místa družstva v mixu. Stříbrnou medaili v soutěži jednotlivců v disciplíně BT 30+30 na 50 m získal na MS v Lahti a jeho výkon pomohl ke stříbru družstva. V mixu spolu s Janušem a Lízalem vybojovali, jak jsem již uváděl u Mirka Januše, titul mistrů světa a zlatou medaili. Luboš Račanský byl platným členem družstva, mezi jeho aktiva patří i deváté místo v olympijské disciplíně 30+30 na MS, kde byl nejlepším z našich. Jistě bude bojovat s mladšími kolegy o účast na OH.
  • Miroslav Lízal, rovněž člen oddílu plzeňské Dukly, získal stejně jako jeho kolegové z družstva také komplexní sadu medailí na vrcholných soutěžích. Všechny jsou tentokrát ze soutěže družstev. Na ME v Soluni se podílel na zisku třetího místa družstva v mixu, na MS pomohl vybojovat stříbrnou v disciplíně BT 30+30 na 50 m a v mixu se podílel na zisku titul mistrů světa a zlaté medaili.
  • TomᚠCaknakis je členem Regionálního sportovního centra v Krnově. V letošním roce dosáhl naprosto neuvěřitelné a fantastické bilance, nebo v soutěžích ME a MS získal mezi jednotlivci a také jako člen družstva šest zlatých a tři bronzové medaile, celkem 9 cenných kovů! To se v celé historii českého střelectví ještě nikomu nepovedlo a svědčí to o Tomášově mimořádném talentu. Caknakis na ME v Soluni nejdříve skončil v soutěži na 30+30 ran třetí, ale následoval jeho suverénní výkon v mixu a zlatá v jednotlivcích i soutěži družstev. Na MS, kde střelci na BT mají celkem čtyři disciplíny, skončil sice v první soutěži 30+30 ran na 10 m šestý, ale pomohl družstvu k bronzu. Stejného umístění dosáhl v mixu, ale družstvo skončilo zlaté. V disciplínách na 50 m kraloval, nejdříve vyhrál 30+30 a dotáhl družstvo ke zlatu a v mixu přidal bronz a chlapci opět získali zlatou medaili družstva. Tomᚠbude v příštím roce jako junior konkurovat mužům a dostane příležitost vybojovat si místo na OH. Již několikrát ukázal, že i v olympijské disciplíně je schopen výtečného nástřelu.
  • Michal Bolík, rovněž člen Regionálního sportovního centra v Krnově, získal na ME a MS mezi juniory celkem 4 zlaté a jednu bronzovou medaili v soutěžích družstev a mezi jednotlivci byl nejúspěšnější na ME v Soluni, když skončil v mixu třetí. Michal v letošní sezóně občas dokázal překvapit vysokým nástřelem a přejeme mu, aby byl při obhajobě výtečných výsledků v následující sezóně úspěšný.
  • Bedřich Jonáš, člen oddílu plzeňské Dukly, získal na ME a MS mezi juniory stejně jako jeho kolega z družstva Bolík celkem 4 zlaté a jednu bronzovou medaili v soutěžích družstev a mezi jednotlivci byl nejúspěšnější na MS v Lahti, když skončil v mixu na 10 m třetí. Bedřich je při svém mládí již zkušený závodník a opora družstva. Jistě také bude chtít dokázat státnímu trenérovi, že by si zasloužil startovat na některé z kvalifikačních soutěží pro OH a získat tak další cenné zkušenosti, možná pro kvalifikaci na následující olympijské hry.

TRENÉŘI: (v abecedním pořádku)

  • Luboš Adamec, spolupracující trenér oddílu Kometa Brno a českého střeleckého svazu, za přípravu střelce Aleše Hutaře. Pan Adamec je bývalý vynikající reprezentant, který odvádí ohromný kus záslužné práce při výchově sportovních talentů. O jeho trenérských kvalitách vypovídá i to, že jeho závodník získal v juniorské kategorii titul mistra světa. Kéž by se do trenérské práce zapojilo více tak kvalitních trenérů, bývalých střelců.
  • Jaromír Bureš, trenér plzeňské Dukly, za přípravu Milana Macha. Pan Bureš je také bývalým vynikajícím reprezentantem v puškových disciplínách, dokáže předávat své zkušenosti svěřeným závodníkům. Působí pozitivně na střelce zejména svým klidným přístupem k řešení problémů.
  • Jan Dvořák, státní trenér disciplíny Trap a manažer brokových disciplín, profesionální pracovník Českého střeleckého svazu, za podíl na přípravě a vedení v soutěžích Davida Kosteleckého, Pavla Kubce, svého syna Jana Dvořáka mladšího a Jirky Liptáka. Pan Dvořák je bývalý reprezentant a výborný odborník na svou disciplínu. Zajišuje činnost reprezentace i po organizační stránce. K jeho mimořádným schopnostem patří i udržení dobré pohody při soutěžích.
  • Stanislav Hlaváček, trenér regionálního střeleckého centra v Brně, za přípravu závodníka Ondřeje Malinkého. Pan Hlaváček dovedl svého svěřence od úplného začátku až k medaili na MS, přejeme mu, aby v rozsáhlé brněnské základně vytipoval a pomohl dalším závodníkům k podobnému úspěchu.

- Jan Hůla, státní trenér disciplíny Skeet, profesionální trenér Českého střeleckého svazu, za podíl na přípravě a vedení v soutěžích Jana Sychry, Bronislava Bechyňského, Leoše Hlaváčka a Davida Valtra. Pan Hůla je bývalý vynikající reprezentant, za dobu jeho působení u reprezentačního družstvo skeetařů získala tato disciplína velké množství medailí z vrcholných soutěží a propagovala skvěle střelecký sport mezi veřejností.

- Vladimír Hyka, otec a trenér mladé závodnice Petry Hykové, za podíl na přípravě své dcery na MSJ v Lahti. Vladimír Hyka je bývalý vynikající reprezentant, účastník Olympijských her a v současnosti předává jako trenér své bohaté zkušenosti mladým střelcům.

  • Marie Kalná, za vedení v přípravě Pavly Habartové a Kateřiny Beranové. Paní Kalná, bývalá úspěšná reprezentantka, je vynikající profesionální trenérkou sportovního gymnázia v Plzni. Každoročně vychová několik reprezentantů, kteří vozí medaile z vrcholných soutěží. Má mimořádné zásluhy na přípravě sportovních talentů
  • Ján Kermiet, státní trenér disciplíny Běžící terč za přípravu a vedení závodníků Miroslava Januše, Luboše Račanského, Miroslava Lízala a družstva juniorů ve složení TomᚠCaknakis, Bedřich Jonᚠa Michal Bolík v soutěžích. Pan Kermiet jako dlouholetý vynikající reprezentant má výjimečné zkušenosti z prostředí vrcholných závodů a dokáže je při vedení střelců náležitě využít. Má zásluhu zejména na výkonnostním růstu úspěšných juniorů.
  • Petr Kovařík, trenér oddílu kulové střelby ministerstva vnitra v Plzni, za přípravu Milana Bakeše. Pan Kovařík je bývalý vynikající reprezentant a zkušený trenér, který již vedl puškaře i na olympijských hrách. Je uznávaným odborníkem, se kterým často konzultuje svá rozhodnutí i současný státní trenér puškových disciplín.
  • Petr Kůrka, státní trenér puškových disciplín, trenér oddílu kulové střelby ministerstva vnitra v Plzni, za přípravu a vedení v soutěžích své dcery Kateřiny, dále za podíl na přípravě a vedení v soutěžích Tomáše Jeřábka, Milana Macha, Luboše Opelky, Pavly Habartové, Kateřiny Beranové a družstva juniorů. Pan Kůrka je bývalý vynikající reprezentant, který je schopen využívat svých zkušeností a jazykových schopností při koučování střelců při vrcholných soutěžích.
  • Jiří Lerch, za přípravu sportovce Martina Tenka. Pan Lerch je současně vedoucím Regionálního střeleckého centra v Ostravě. Je to dlouholetý úspěšný trenér, který má zásluhu na výtečných výsledcích našeho dlouhodobě nejlepšího střelce v pistolových disciplínách Martina Tenka.
  • Josef Machan, trenér oddílu brokové střelby ministerstva vnitra Kometa Brno, za podíl na přípravě Davida Kosteleckého. Pan Machan je bývalý vynikající reprezentant, mistr světa, který dokáže vybrat, připravit a dovést závodníka k vítězství. Je to výtečný odborník, který se věnuje i výchově talentů.
  • Bohuslav Němeček, asistent státního trenéra disciplíny Běžící terč pro juniorské disciplíny, působící v plzeňské Dukle, za přípravu juniora Bedřicha Jonáše. Pan Němeček patří k respektovaným a oblíbeným odborníkům svojí disciplíny, má zásluhu na „přílivu mladé krve“ do této tolik úspěšné disciplíny.
  • Václav Patrman, trenér oddílu Dukly v Hradci Králové, za přípravu Jana Sychry. Pan Patrman dokáže vytvořit atmosféru, příznivou pro intenzivní přípravu a má zásluhu na vytvoření silného družstva v brokových disciplínách v Dukle Hradec Králové.
  • Břetislav Putna, státní trenér pistolových disciplín, spolupracovník Českého střeleckého svazu, za podíl na přípravě a vedení v soutěžích Martina Tenka, Lenky Hykové a Martina Podhráského. Pan Putna je také bývalý vynikající reprezentant, účastník olympijských her, který se rozhodl, že místo kritiky výsledků pistolářů přiloží ruku k dílu a pomůže k tomu, aby se pistoláři vrátili mezi opory českého střelectví. Tak jako tomu bylo za Nácovského, Falty, Hromady a dalších. Jedním z dosavadních výsledků jeho práce je medaile na MS v rychlopalné pistoli a celkové oživení pistolových disciplín.
  • Jiří Streit, trenér regionálního střeleckého centra v Praze, za přípravu juniora Martina Podhráského v disciplíně olympijská rychlopalba. Pan Streit se vydal nesnadnou cestou výchovy mladých pistolářů a ukázal, že i v Praze, kde zdaleka nejsou pro střelbu ideální podmínky, je možné vychovat výrazný talent. Pan Streit je současně šéfem jednoho z mála aktivních klubů a má i zásluhu na udržení střelectví v Praze.
  • Květoslav Tomeček, spolupracující trenér regionálního střeleckého centra v Ostravě, za přípravu závodníka Tomáše Gavendy. Panu Tomečkovi se velmi dobře daří v práci s mladými střelci a zvláště v současné době se stará o nadějnou skupinu juniorských reprezentantů.
  • Josef Tobiášek, trenér regionálního střeleckého centra v Krnově, za přípravu úspěšných juniorů v disciplíně běžící terč Tomáše Caknakise a Michala Bolíka. Pan Tobiášek je dlouholetý úspěšný trenér, který vychoval mnoho sportovců pro reprezentační družstvo v puškových disciplínách a nyní se mu dařit i v pistolových disciplínách a zvláště na běžící terč.
  • Radek Zaoral, trenér oddílu brokové střelby ministerstva vnitra Kometa Brno, za přípravu střelců Pavla Kubce, Jiřího Liptáka a Bronislava Bechyňského. Pan Zaoral je bývalý vynikající reprezentant, který pracuje nejen s nejlepšími střelci, ale věnuje se i výchově mládeže.

 

Zpracoval : Vladislav Šaňák, 6.12.2002

Spolupracujeme