e-mail: ingrid.kermietova@worldonline.cz
GP Slovakia 2003
RUNNING TARGET
HOTEL PERMON
12. – 16. 2. 2003

První mezinárodní závody v letošním roce absolvovali střelci na Běžící terč v malebném prostředí Vysokých Tater. Na závody jsme odjeli ve složení JonᚠBedřich, Caknakis Tomáš, Bolík Michal, Losos František, Dadík Michal, Velíšek Vít (na náklady ČSS) a Papež Jan (náklady Dukly Plzeň). Na místě se k výpravě připojil pan Tobiášek, který přivezl i své dva mladé nadějné závodníky, Šimčáka Radka a Dovrtěla Jana (na vlastní náklady). Pořadatel nám nabízel ubytování v hotelu ,ve kterém také probíhal závod, za cenu 30,- € na osobu a noc. Proto jsem si ubytování zajistil sám, na internátě v Lipt. Hrádku za přijatelnější cenu 240,- Sk os/noc, i za cenu denního dojíždění (16 km) do dějiště závodů.
Po příjezdu na místo konání si kluci nastřelili zbraně a vyzkoušeli střelnici. Střelnice byla vybavena dvěma stavy firmy SIUS ASCOR pro kategorii mužů a juniorů. Dvě střelnice na papír pro kadety a děvčata. Původní program se na technické poradě změnil. Vypustil se mix 20+20,který byl nahrazen dvěma závody 30+30 (olympijská disciplina). Osobně jsem to uvítal a byl jsem rád, že nikdo nebyl proti.

Ve středu jsme stříleli celý závod, což znamenalo dlouhý maratón a ještě bez finále. Začínalo se v 9:00 hod ráno a skončili jsme v 17:30 hod. Ještě musím poznamenat, že Tomáše Caknakise a Bedřicha Jonáše, jsem zařadil do kategorie mužů i když jsou ještě junioři. Jako zkušení junioři se neztratili a ukázali že na muže mají. Bedřich skončil na pátém místě. Pomalé běhy se mu moc nevyvedli, nastřílel pouze 287 bodů, ale rychlé běhy zastřílel výborně 286 bodů a se skvělým výkonem 573 bodů se zařadil na páté místo. Nejlépe to měl rozjeté Tomᚠs 292 body v pomalých bězích, kde se zařadil na druhé místo. V rychlých bězích se mu už tak dobře nedařilo, udělal 280 bodů, což v součtu činilo 572 bodů a celkové sedmé místo. Vía odvedl slušný výkon 564 bodů. Zvítězil Pelach Lubomír (SVK) s 580 body.

V juniorech střílel nejlépe František Losos, který byl poprvé na mezinárodních závodech. Nastřílel výborných 560 bodů a obsadil druhé místo za polským závodníkem s 565 body. Hned za ním na třetím místě byl Michal Bolík s 557 body. Zde musím říci, že Michal má již medaily z HME v jednotlivcích a tak jsme s výsledkem nemohli být spokojeni. S velkými technickými problémy se potýkal Michal Dadík a v součtu udělal jenom 543 bodů. Největší radost mi udělal nejmladší závodník Radek Šimčák (r.n.1989), který byl poprvé na mezinárodních závodech a rozhodně se jich nezalekl. V pomalých nastřílel 272bodů a v rychlých 258 bodů, celkem 530 bodů. Tento výsledek je vynikající, protože se věnuje střelbě krátce. Druhý nejmladší Honza Dovrtěl (r.n.1989), zaplatil nováčkovskou daň a s výkonem 502 bodů nebyl spokojen, obsadil 14 místo.

Druhý závod byl rozložen do dvou dnů, v pátek pomalé, v sobotu rychlé běhy a finále. Naši nastupovali jako první. Tomášovi se nevedlo v pomalých (286 bodů). Do rychlých běhů nastupoval s předsevzetím udělat co nejlepší výkon. Povedlo se mu to v první položce, ve které udělal 99 bodů. Pak udělal nepochopitelnou úpravu polohy nohou a byla z toho položka 89 bodů a položka 96 bodů. Ve 20-ti posledních ranách se mu povedlo střelit 6x osmičku. Celkový součet byl 570 bodů. Velíšek se ve druhém závodě zlepšil o jeden bod na 565 a obsadil 9. místo. Ani Jonᚠnepotvrdil výkon z prvního závodu a udělal jenom 562 bodů a to ho zařadilo na 10. příčku. Nedařilo se mu hlavně v rychlých bězích. Do finále se probojoval pouze Tomᚠjako poslední ze šesti závodníků. Ve finále si polepšil o jednu příčku, když porazil ukrajinského olympionika Ziněnka. I zde se vytáhli domácí závodníci. Zvítězil Jurčo s 581 body.

V juniorech se nejlépe umístil Michal Bolík s 551 body na 3. místě, když porazil ve finále Honzu Papeže s 552 body (4 místo). Radek Šimčák ukázal i ve druhém závodě, že má pevné nervy a s 533 body (8 místo) porazil i zkušenějšího závodníka jakým je Dadík, který se propadl a dokázal nastřílet pouhých 528 bodů (10 místo). Honza Dovrtěl se v posledním závodě zlepšil o 13 bodů a v součtu nastřílel 525 bodů.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem závodníkům za vzornou reprezentaci. Poděkování patří také manželům Tobiáškovým, kteří přijeli a přivezli dva sportovce na své náklady.