Pospíšil „vyplichtil“ Martínka

Zdroj: Jiří Doležal
Datum: 16.11.2003
e-mail: dolezal@shooting.cz

První víkend měsíce listopadu, uspořádali organizátoři SSK50 Brno „Podzimní Velkou Cenu mládeže“ ve vzduchovkách. VC SSK50 měla v programu tři starty v disciplíně VzPu 30 ran vleže pro kategorii do 12 a 14 let. Střílelo se ve dvou dnech. V sobotu dva starty, dopoledne a odpoledne, v neděli dopoledne třetí start. Dorostenci, věkem od 14 do 16 let, startovali ve dvou dnech a startech v disciplínách VzPu 40 a VzPi 40. Do konečného pořadí „třicítkářů“ se počítaly všechny tři starty, u „čtyřicítkářů“ dva starty.

Pořadatelé připravili střelnici tak, že se střílel ležák v pravé části sportovní haly na 14 stanovištích. 22 přitahovacích stavů v levé části haly byly určeny pistolářům a „stojačkářům“. Kompletní výpočetní technika a informační srdce bylo uprostřed haly. Zde probíhala presence, tisk výsledků a řízení celého závodu.

Pozvání na VC SSK50 přijalo přes 80 mladých závodníků. „Ležačkáři“ stříleli na terčové pásy Edelmann v devíti směnách po 14 závodnících. Organizátoři nemohli z kapacitních důvodů připustit více jak 42 závodníků (12,14). K naší lítosti jsme poprvé byli nuceni odmítnout pozdní přihlášky. Terče byly hodnoceny zařízením Rika, takže bylo vyhodnocování bleskové a objektivní. Zdárnému průběhu napomohli sponzoři TSB, a.s, JME a ČZ, a.s zapůjčením zařízení a projekční techniky.

Dvacetšest nastřílených položek 100b. dokazuje vysokou sportovní úroveň. I účast závodníků Slovenska potvrzuje oblibu této VC SSK50.

A kdo to vlastně v Brně vyhrál? V kategorii do 12 let Martin Pospíšil z Hradce Králové výkonem 894 bodů (298, 296, 300) před Fabiankovičem ze Slovenska 893 (296, 297, 300) a Širokou rovněž ze Slovenska 888 (296, 294, 298) bodů. Vítěz si odvezl zlatou medaili a putovní skleněný pohár absolutního vítěze. Mezi 14 letými zvítězil Ondřej Martínek z Kolína stejným nástřelem jako Pospíšil 894 (300, 299, 295). Boj o absolutního vítěze však prohrál posledním startem. V něm pětkrát minul desítku. Pospíšil ani jednou. Na dalších místech skončili Iva Růžičková z Kolína nástřelem 887 (292, 298, 297) a Kordoš ze Slovenska s 885 (293, 296, 296) body.

V disciplíně. VzPu40 byl nejlepší Ján Valaštiak ze Slovenska nástřelem 778 bodů (390, 388) před Petrou Kaštánkovou s 769 body (388, 381). Bronz vybojovala Munduchová ze Znojma nástřelem 763 bodů (380, 383).

V soutěži pistolářů vyrovnanými nástřely v obou dnech vyhrál Pečeňa Jan z Brna výkonem 740 bodů (370, 370) před Alešem Procházkou z Kuřimi 722 bodů (364, 358) a Janem Vodáčkem z pořádajícího SSK50. Ten nastřílel 710 bodů (363, 347).

Absolutní vítěz Martin Pospíšil pak výběrem náhodných čísel vylosoval tři závodníky, kteří si z Brna odvezli hodnotné ceny radiomagnetofon, discman a sportovní kabelu.

Těmi šastnými byli dvakrát Kočiš ze Znojma a Valaštiak Ján ze Slovenska.

Děkuji všem aktivistům SSK 50 Brno za dobrou organizaci soutěže. O popularitě závodu svědčí již přijaté přihlášky na „jarní VC SSK50 mládeže v březnu příštího roku.