Hynek „vyplichtil“ Čichovskou

Zdroj: Jiří Doležal
Datum: 30.03.2004
e-mail: dolezal@shooting.cz

Poslední víkend měsíce března, přesně týden před Mistrovstvím ČR mládeže, uspořádali organizátoři SSK50 Brno, jarní Velkou Cenu mládeže ve vzduchovkách. Tato VC se stala generálkou před MČR, které se uskuteční právě na brněnské střelnici ČSS. Byli přizváni stejní rozhodčí, kteří budou řídit samotné MČR. VC SSK50 měla v programu tři starty v disciplíně VzPu 30 ran vleže pro kategorii do 12 a 14 let bez ohledu na chlapce, či dívky. Střílelo se ve dvou dnech. V sobotu dva starty, dopoledne a odpoledne, v neděli dopoledne třetí start. Do konečného pořadí „třicítkářů“ se počítaly všechny tři starty.

Pořadatelé připravili střelnici tak, že se střílelo po obou stranách sportovní haly na 14 stanovištích na každé straně. Uprostřed haly bylo umístěno promítací plátno a stupně vítězů. Na plátno byly promítány průběžné výsledky tak, jak tomu bude při samotném Mistrovství ČR. Presence závodníků, hodnocení, tisk výsledků a řízení celého závodu se odehrávalo v místnosti pro rozhodčí.

Pozvání na VC SSK50 přijalo přes 50 mladých závodníků. „Ležačkáři“ stříleli na terčové pásy Edelmann ve dvou směnách vždy třikrát po 28 závodnících. Organizátoři nepřipustili z kapacitních důvodů více, jak 56 závodníků. K naší lítosti jsme byli nuceni odmítnout pozdní přihlášky. Terče byly hodnoceny zařízením Rika, takže bylo vyhodnocování bleskové a objektivní. Například dvacetjedna nastřílených položek 100b. dokazuje vysokou sportovní úroveň. I účast závodníků z 18 ti SSK potvrzuje oblibu této VC SSK50. Zejména těch střelců, kteří si chtěli odzkoušet podmínky a prostředí střelnice. Střelnice, kde proběhne za necelý týden vrchol mládežnické sezóny.

Jako silnější se ukázala kategorie závodníků do 14 let. Těch startovalo 34. Nejlepší byl součtem tří startů výsledkem 881 (299, 297, 295) bod Hynek Štěpán z Poličné. Ten zvítězil díky lepší poslední položce před Čichovskou Petrou z Benešova se stejným nástřelem. Pouhý jeden bod za vítězem se umístil loňský vítěz Pospíšil Martin z Hradce. Ten s nástřelem 890 bodů skončil třetí. V kategorii do 12 let zvítězila Turini Barbora ze Znojma nástřelem 889 (300, 294, 295) bodů. Druhý skončil Parýzek Tomᚠz Hradce S 885 body. Třetí příčku vybojoval Kugler Lukᚠz Mladé Boleslavi nástřelem 881 bod.

První tři závodníci každé kategorie obdrželi medaile a drobné ceny od sponzora firmy „REDA“. Vítěz s nejlepším nástřelem Hynek Štěpán si odvezl nádherný skleněný pohár absolutního vítěze. Ten pak z titulu nejlepšího střelce provedl losování závodníka, který získal hodnotnou věcnou cenu „discman“. Šastným se stal závodník na celkovém padesátém pořadí. Byl jím Vitásek Věroslav ze Zlína. Všechny zúčastněné SSK obdržely při vyhlášení výsledkové listiny.

Generálka se vydařila. Souhra členů organizačního výboru a rozhodčích byla příkladná. Technické zázemí i střelecká zařízení fungovaly výborně.

Zdárnému průběhu tradičně napomohli sponzoři TSB, a.s, a JME, a.s zapůjčením projekční techniky. Právě sponzorům, aktivistům SSK50, rozhodčím a všem zainteresovaným patří za dobrou organizaci velký dík. Mnozí účastníci se již informují o další VC SSK50 mládeže. Ta bude na podzim, v měsíci listopadu letošního roku.