Czech
Shooting
News
-
aktuální dění

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

15 medailí z Mistrovství Evropy v Granadě

Zdroj: Vladislav Šaňák
Datum: 03.08.2007
e-mail: sanak@shooting.cz

15 medailí z Mistrovství Evropy v Granadě

Paříž, Toledo, Granada – tak nějak začíná refrén známé písně, opěvující „španělskou zemi“. Střelci, kteří se v době od 8. do 21. července zúčastnili Mistrovství Evropy v Granadě by mohli Španělsko opěvovat také, nebo by na „španělskou zemi“ mohli alespoň v dobrém vzpomínat. Důvodem jsou velmi dobré výsledky, kterých naši reprezentanti na ME dosáhli. Získali dalších celkem 5 kvalifikačních míst pro Olympijské hry v Pekingu (celkově jich má české střelectví již 13) a vybojovali 15 medailí, z toho vždy pět medailí zlatých, stříbrných i bronzových. V celkovém neoficielním hodnocení národů podle počtu získaných medailí skončili naši závodníci na pátém místě za střeleckou velmocí Ruskem (17 -14 – 11), Německem (7 – 11 – 8), Francií (7- 6 – 8) a Itálií (7 – 4 – 3) v soutěžích, kde statovali sportovci 48 států a alespoň jednu medaili získalo celkem 27 zemí. Může nás těšit, že nejúspěšnějším střelcem šampionátu se stal TomᚠJeřábek, který vybojoval celkem 4 zlaté medaile a QP pro Peking. Nejúspěšnější českou olympijskou disciplínou se stala rychlopalba, kde se naši střelci umístili na pátém, osmém a desátém místě (v soutěži družstev získali bronz).

Kandidaturou na pořádání ME 2007 ve střelbě všech disciplín na sebe Španělská královská federace vzala hodně těžký úkol. K hotové střelnici brokových disciplín musela zajistit výstavbu střelnic na 25, 50, 300 metrů, na běžící terč a ještě finálovou halu. To vše mělo být hotovo ve lhůtě tří let. Kdo zná španělské maňana, nevěřil by, že to domácí organizátoři dokážou. Střelnici na běžící terč se sice podařilo dokončit až za cenu odložení startu závodů o jeden den, ale jinak bylo vše dobře připraveno. Ocenili jsme, že přes naše počáteční obavy byla organizace ME na dobré úrovni. Soutěže začínaly přesně podle plánu, doprava na střelnici fungovala podle rozpisu, kvalitní stravování bylo k dispozici na střelnici a jako dárek nám Španělé věnovali ubytování v pětihvězdičkovém luxusním hotelu za cenu střední kategorie (nedostatek ubytovacích míst). Závodníci se tedy mohli plně koncentrovat na svůj „boj“ – s vedrem, teploty odpoledne dosahovaly 38 stupňů - s větrem, jenž se odpoledne měnil na vichr - se svým vlastním vědomím, s koncentrací na soutěž, eliminací závodního vzrušení atd.

Výprava České republiky na šampionátu patřila k největším. Celkem do Granady odcestovalo 70 osob, z toho 52 střelců a 18 dalších účastníků jako doprovod. Až na výjimky (např. StPi 3x20) jsme obsazovali všechny soutěže a to i v soutěžích družstev. Naším cílem byla především kvalitní reprezentace země, ale záměrem bylo i pokusit se využít poslední příležitosti k zisku kvalifikačních míst před uzavřením kvalifikace pro OH v Pekingu.

Z tohoto pohledu střelci v puškových disciplínách překonali očekávání. Trenérovi Kůrkovi se podařil mistrovský tah, když do nominace na závod vleže zařadil mimo vítěze OH 1988 Vargy a zkušeného Jeřábka i mistra Evropy juniorů 2005 Petra Šmola. Věřil mu i přesto, že Petr ve zkušebním testu při Světovém poháru v Mnichově před ME neprošel z eliminace do hlavní soutěže. Nejenom že právě Šmol zásadním způsobem díky výkonu 596 bodů v eliminaci za velkého větru pomohl družstvu k neuvěřitelné a proto fantastické zlaté medaili, ale druhý den výkonem 597 v hlavní soutěži postoupil na druhém místě do finále! Skončil sice mezi zkušenými borci sedmý, ale vybojoval si kvalifikační místo pro Olympijské hry! Ve standardu 3x40 se s těžkými podmínkami doslova „popral“ TomᚠJeřábek, který v posledních letech podává své nejlepší výkony v nejdůležitější soutěži roku. Tomᚠkorunoval svoje celoroční úsilí výkonem 1165 bodů, získal kvalifikační místo a v Pekingu tedy nebude chybět. Dostal se díky tomu do celkové výtečné pohody, která se zúročila v následujících dnech medailemi v soutěžích na 300 metrů (viz. níže). I ve standardu, stejně jako vleže Šmol, dostal od trenéra Kůrky příležitost ke startu na ME „mladík“, loňský stříbrný junior z MS v Zagrebu Václav Haman. Zatímco ve vzduchové pušce si dokázal letos v Sydney vybojovat místo pro OH, v malorážce po nadějných výkonech ze začátku sezóny tápe. Třetí do družstva, TomᚠBartoněk to po přechodu na nové pracoviště nebude mít snadné, na ME se o lepší výkon připravil tím, že začal vstoje střílet bez nástřelu do závodního terče. V kategorii žen chyběla tentokrát Kateřina Emmons - Kůrková, která těsně před ME dokončovala studium a vdala se za amerického olympijského vítěze Mattha Emmonse. Přesto trio Sýkorová, Kalná a Valová v olympijské disciplíně SM 3x20 ostudu neudělalo, spíše naopak. Deváté místo Sýkorové je úspěchem, stejně jako čtvrté místo družstva, které má v tomto případě cenu medailového umístění. Juniorská reprezentace připravila svému novému trenérovi Burešovi hluboké zklamání. Pochvalu zaslouží jen Adam Hrabovský, který získal v závodě vleže bronzovou medaili.

V posledních dnech mistrovství přišly na řadu disciplíny na 300 metrů, ve kterých naši střelci na velkých soutěžích obvykle získávají medaile. Současná situace se ale dosti změnila, „třístovku“ začaly obsazovat střelci dalších států a konkurence je stále t잚í. Zisk medaile zdaleka není samozřejmostí. To se ukázalo již v prvním závodě, vleže. Opelka s Jeřábkem nasadili výkony 599 resp. 597 latku hodně vysoko, ale stačilo zaváhání Milana Macha v druhé směně, kde foukal silný vítr a z vidiny zlaté medaile zůstalo čtvrté místo. Puškaři „za to vzali“ při závodě 3x20 standardní puškou, kdy dokonce ohrožovali světový rekord. Soutěž družstev vyhráli zcela suverénně. Druhý den jim sice ukázal záda Slovinec Debevec, ale Luboš Opelka se i tak „vešel“ na stupeň vítězů. Ve startovním poli byl však jeden rozzlobený muž, TomᚠJeřábek. S odstupem jediného bodu a výtečným výkonem 583 bodů zůstal až šestý! Do práce na kvalitním výsledku ve standardu 3x40 proto vložil celou zbývající energii. Vleže nezaváhal, 400 bodů nenastřílel poprvé. Vstoje však předvedl mistrovskou práci, výkon 390 bodů je absolutní světovou špičkou. Tomᚠmožná na světový rekord 1181 bodů nemyslel, ale výsledek přes 390 bodů vkleče mohl být za určitých okolností v jeho silách. To by však nesměl začít foukat vítr, který pravidelně po dvanácté hodině začal střelcům „znepříjemňovat život“. Mohl by o tom vyprávět právě třeba matador Debevec, který svůj „hon“ na Jeřábka skončil po položce 91 bodů vkleče. Tomᚠzvítězil fantastickým výkonem 1177 bodů a ještě vytáhl družstvo s Opelkou a Machem ke zlaté medaili. Stal se tak se čtyřmi zlatými (družstvo vleže, družstvo SP 3x20, družstvo a ind. VT 3x40) nejúspěšnějším střelcem Mistrovství Evropy v Granadě.

Velmi úspěšné ME absolvovali také naši pistoláři. Sbírku medailí výpravy zahájili junioři v libovolné pistoli. Díky solidním a vyrovnaným výkonům získali stříbrnou medaili v soutěži družstev a ve finále sbírali zkušenosti celkově pátý Malůšek a sedmý Pecháček. Závod žen ve sportovní pistoli měl být pokusem o zisk medaile, kterou v celé historii této disciplíny ještě naše střelkyně nevybojovaly. Trenér Putna proto do družstva nominoval ke zkušeným Lence Maruškové a Petře Hykové i úspěšnou juniorku Michalu Musilovou. Od Lenky se očekával postup do elitní osmičky, Michala se možná měla poprat o kvalifikační místo. Jako téměř vždy, všechno bylo jinak. „Třetí vzadu“, Petra Hyková střílela dobrý závod, zejména se skvělým koncem. Poslední položka 100 bodů jí vynesla na jedenácté místo a Petra získala kvalifikační místo pro Peking! Marušková bohužel neporušila tradici, od zisku olympijského stříbra v Aténách na šampionátech nezáří. Škoda, že Michaela Musilová neunesla tíhu závodu, který měla tak dobře „rozjetý“…V libovolné pistoli se Martin Tenk přiblížil k finále, s 557 body mu chyběl jediný bod, zato výkony Borůvky a Světlíka nelze považovat za vydařené. V rychlopalbě naši střelci potvrdili, že definitivně patří do evropské špičky. Jednak tím, že získali po 34 letech medaili ve své disciplíně, kde dokázali porazit např. velmi silné družstvo Německa. Také ovšem proto, že se Podhráský (ve finále pátý!), Strnad a Fiala dokázali umístit v první desítce celkového pořadí! Ale co je nejdůležitější, Martin Strnad vybojoval kvalifikační místo pro Peking! Trenérovi Putnovi a jeho spolupracovníkovi Václavu Šaškovi patří poděkování za práci, kterou pro rozvoj této disciplíny udělali. Odměnou je skutečnost, že na Olympijských hrách budou Českou republiku v rychlopalné pistoli reprezentovat dva závodníci! Překvapivý, ale zasloužený úspěch vybojoval ve velkorážné pistoli Josef Fiala. Po výborném výkonu 584 bodů skončil na fantastickém druhém místě. Juniorky ve sportovní pistoli tentokrát neměly jednoznačného lídra, který by je „vytáhl“ k medaili, jak to udělala Musilová v zimě na ME v Deauville. Avšak Lorencová ani Gabrielová nezklamaly, mají výbornou perspektivu. Rychlopalník Sajbrt se musí ještě hodně učit.

Střelci na běžící terč opět v Granadě splnili úkol být medailovým „tahounem“ výpravy. Po přechodu Tomáše Caknakise do kategorie seniorů máme silné družstvo mužů, které nám může závidět celý svět. Ohromnou smůlou je to, že k vyhlášení soutěže družstev a předání medailí musí být podle nové úpravy pravidel 5 týmů. V Granadě startovala družstva čtyři, což nás připravilo o dvě zlaté medalie českých střelců. Úlohu lídra týmu převzal po Miroslavu Janušovi Bedřich Jonᚠa získal stříbrnou a bronzovou medaili. Stejně jako mezi juniory František Losos, který vybojoval dokonce titul mistra Evropy. Družstvo s Niklem (třetí v mixu) a Dovrtělem získalo dvě stříbrné medaile, což je také cenný úspěch. Střelci na BT tedy přispěli celkem šesti medailemi do „portfolia“ medailí výpravy.

Brokaři tentokrát nezanechali v Granadě příliš dobrý dojem. Jediným světlým bodem v tmavém tunelu výsledků je výtečný výkon 123 terčů, kvalitní páté místo a zisk veledůležitého kvalifikačního místa pro Peking v disciplíně skeet Janem Sychrou. Střelnici však nejdříve ovládli střelci na baterii. Mezi muži byl nejžhavějším „želízkem v ohni“ David Kostelecký, který v Granadě při finále Světového poháru 2006 vyrovnal světový rekord 125 zásahů. David zahájil položkou 23 a to byl signál, že se bude muset o dobrý výsledek v nepříznivých větrných podmínkách poprat. Bojoval, ale 117 zásahů na postup mezi nejlepší šestku nestačilo. Jan Dvořák začal závod velmi nadějně, po prvním dnu byl se 49 zásahy mezi nejlepšími. Druhý den se mu již tolik nedařilo a skončil rovněž se 117 zásahy ve čtvrté desítce. Ještě hůře dopadl Jiří Gach, který mohl ztracený závod ukončit již po první sérii s 21 zásahy. Podobně si bohužel tentokrát počínala i Yveta Loosová, výsledek 61 terčů zdaleka nestačil k tomu, aby mohla bojovat o QP. Junioři Navrátil, Ženčuch a Vébr nenašli recept k nástřelu kvalitní položky celý závod.

Družstvo skeetařů s nejlepším střelcem Sychrou opět prokázalo své kvality a bojovalo o medaile. Skončilo sice těsně čtvrté, ale to není neúspěch. Jan Sychra udržoval celý střelecký národ doma i v Granadě v napětí, jak to nakonec s kvalifikačním místem pro OH dopadne. První den zahájil dvěma položkami 25, nebylo co řešit. Druhý den byl Honza opět skvělý, přesto v obou položkách jedenkrát chyboval. Jako by se začala tíha závodu přece jen projevovat, své sehrálo i větrné počasí. Třetí den šlo o všechno. Střílela se jediná, poslední položka a jedna chyba mohla znamenat ztrátu finále i olympiády. Honza nastupoval v deset hodin ráno, za bezvětří, nervozita by se dala krájet. Přešel bez problémů až na čtvrté stanoviště, které je nejt잚í a nejvíce se na něm chybuje. A tam musel dvakrát přerušit soustředění, dvakrát došlo k poruše při výletu terče. Po přestávkách se musel znovu koncentrovat, což je velmi obtížné, zvláště v situaci, kdy jde o všechno. Honza to však dokázal. Když přešel bez chyby šesté stanoviště, naděje se opět zvýšila. Skončil čistou položkou 25 zásahů, fantastickým výsledkem 123 terčů a to už jsme od počítajících trenérů věděli, že získal místo pro Peking. Jeho výkon na ME je obdivuhodný mimo jiné proto, že prakticky celou sezónu podával stabilní vysoké výkony, bojoval ve finále světových pohárů o QP a dokázal se připravit a udržet formu i na rozhodující závod sezóny. Ve finále v Granadě to už nebyl ten koncentrovaný Honza Sychra, všechno napětí z něj spadlo, cíl byl díky zisku QP splněn. Páté místo je ovšem velmi cenné. Jak už to ale v důležitých soutěžích bývá, závod se poslední den tak „zamotal“, že šanci na zisk QP měl ještě i Leoš Hlaváček, pokud by nastřílel poslední položku čistých 25 zásahů. V tom případě by se na 121 holubů o Peking rozstřeloval. Nastřílel však 23 a se 119 skončil ve třetí desítce. Mladému Aleši Hutařovi se na ME tolik nedařilo (115), bude ale o olympiádu bojovat ještě na nadcházejícím MS na Kypru. Junioři skeetaři jeli na ME s cílem navázat na dobré renomé, které si vloni vybojovali ziskem mistrovského titulu. Bohužel se jim nedařilo, nejlepší z nich Nevrtal skončil jedenáctý.

Střelecký sport České republiky si v nejvýznamnější soutěži roku 2007 udržel pozici mezi nejlepšími státy Evropy. Vzhledem k nedostatečné šíři střelecké základny (v porovnání např. s Německem nebo Francií), omezeným ekonomickým možnostem sportovců a jejich rodičů, limitované podpoře státu a stále se snižujícímu počtu nadšených trenérů v klubech považuji obhájení této přední pozice za zázrak. To, že reprezentanti získali 13 kvalifikačních míst je podle mého názoru velký úspěch. Tento počet QP nás řadí do druhé skupiny států, které bude na OH reprezentovat 10 – 14 sportovců.

Účastí na ME v Granadě končí jedna významná etapa, zaměřená na zajištění účasti na Olympijských hrách. Nyní nastane etapa úplně odlišná: Zapomeňme na ME a věnujme všechny síly, zkušenosti a vědomosti přípravě olympijskému týmu pro Peking. Tak, aby se kvalitní početní zastoupení české reprezentace na OH přetavilo ve schopnost bojovat s nejlepšími sportovci světa o přední umístění.

Výsledky ME 2007 Granada (soutěže, kde startovali naši závodníci):

LM 60 vleže muži:

1. De Nicolo, ITA – 598+103,7, 2. Hadžibekov, RUS – 597+103,7, 3. Berg-Knudsen, NOR – 597+103,6, 7. Šmol, CZE – 597+101,9, (elim. 596), 35. Varga, CZE – 590 (elim. 589), 36. Jeřábek, CZE - 590 (elim. 589). Družstva: 1. CZE - 1774, 2. FRA – 1773, 3. BLR – 1772.

LM 3x40 muži

1. Gonci, SVK - 1171+96,9, 2. Hadžibekov, RUS – 1173+94,5, 3. Mirosavljev, SRB - 1167+98,6, 10. Jeřábek, CZE – 1165, 43. Bartoněk, CZE – 1148, 56. Haman, CZE – 1138. Družstva: 1. AUT- 3490, 2. GER – 3479, 3. SRB – 3476, 14. CZE – 3451.

VT 300 m 60 vleže muži:

1. Raiber, GER – 599, 2. Moises, GER – 599, 3. Mueller, SUI – 599, 13. Jeřábek, CZE – 595 (elim. 597), 17. Opelka, CZE – 595 (elim. 599), Mach elim. 584. Družstva: 1. SWE - 1785, 2. GER – 1782, 3. BLR – 1780, 4. CZE – 1780.

VT 300 m 3x40 muži:

1. Jeřábek, CZE - 1177, 2. Henry, FRA – 1173, 3. Hakkinen, CZE - 1172, 14. Opelka, CZE – 1156, 19. Mach, CZE – 1152. Družstva: 1. CZE- 3485, 2. NOR – 3483, 3. SUI – 3474.

StPu 300 m 3x20 muži:

1. Debevec, CZE - 585, 2. Farnik, AUT – 584, 3. Opelka, CZE – 584 (elim 587), 6. Jeřábek (elim. 585), CZE – 583, 15. Mach (elim. 576), CZE – 578. Družstva: 1. CZE - 1748, 2. BLR – 1741, 3. NOR – 1730.

SM 60 vleže ženy:

1. Krzyzevsky, HUN - 591, 2. Lee, GBR – 591, 3. Bibard, FRA – 590, 30. Sýkorová, CZE – 582, 48. Valová, CZE – 578. Družstva:1. HUN - 1761, 2. SUI – 1761, 3. FIN – 1753.

SM 3x20 ženy

1. Kalnyš, UKR - 583+96,9, 2. Lechner, GER – 580+99,0, 3. Pfeilschifter, GER – 579+100,0, 9. Sýkorová, CZE – 578, 20. Kalná, CZE – 578, 27. Valová, CZE – 572. Družstva: 1. GER - 1734, 2. UKR – 1729, 3. SUI – 1728, 4. CZE - 1724.

SP 300 m 60 vleže ženy:

1. Enquist, SWE - 597, 2. Olssen, NOR – 594, 3. Skarpodde, NOR – 594, 22. Valová, CZE – 557. Družstva: 1. NOR - 1772, 2. SWE – 1771, 3. DEN – 1762.

LM 60 vleže junioři:

1. Rouiller, SUI – 590+101,8, 2. Campriani, ITA – 589+102,5, 3. Hrabovský, CZE – 588+103,5, 39. Kasper, CZE – 575, 41. Skalík, CZE – 574. Družstva: 1. GER- 1760, 2. SLO – 1750, 3. RUS – 1746, 7. CZE – 1737.

LM 3x40 junioři:

1. Monnier, FRA - 1157+97,4, 2. Campriani, ITA – 1153+98,2, 3. Brodmeier, GER - 1152+98,2, 18. Hrabovský, CZE – 1139, 25. Kasper, CZE – 1130, 38. Dvořák, CZE – 1132. Družstva: 1. GER – 3444, 2. NOR – 3442, 3. SUI – 3426, 7. CZE – 3391.

SM 60 vleže juniorky:

1. Jakovleva, RUS - 588, 2. Tormala, FIN – 587, 3. Hoegsberg, DEN – 586, 40. Vondrášková, CZE – 571, 52. Krečmerová, CZE – 562, 56. Brabcová, CZE - 558. Družstva: 1.

SM 3x20 juniorky:

1. Tormala, FIN - 581+100,6, 2. Kleinmanns, GER – 583+95,5, 3. Tal, ISR – 574+100,9, 13. Vondrášková, CZE – 569, 40. Brabcová, CZE – 556, 43. Krečmerová, CZE – 552. Družstva: 1. GER - 1725, 2. SUI – 1711, 3. RUS – 1706, 9. CZE – 1675.

LP 60 muži:

1. Kiriakov, BLR – 567+96,5, 2. Gontčarov, RUS – 568+94,1, 3. Bruno - ITA – 562+98,5, 12. Tenk, CZE – 557, 34. Borůvka, CZE – 545, 40. Světlík, CZE – 542. Družstva: 1. RUS - 1695, 2. ITA – 1680, 3. UKR – 1659, 6. CZE - 1644.

RP 30+30 muži:

1. Klimov, RUS – 586+199,9, 2. Bondaruk, UKR – 587+195,3, 3. Alifirenko, RUS – 578+199,8, 5. Podhráský, CZE – 578+194,9, 8. Strnad, CZE – 578, 10. Fiala, CZE – 577. Družstva: 1. UKR - 1737, 2. RUS – 1737, 3. CZE – 1731.

VP 30+30 muži:

1. Něstrujev, RUS - 594, 2. Fiala, CZE – 584, 3. Poliakov, RUS – 583. Družstva: 1. RUS - 1758, 2. UKR – 1737, 3. TUR – 1731.

SP 30+30 ženy:

1. Kodra, ALB – 584+203,4, 2. Dorsjuren, GER – 583+200,8, 3. Grozděva, BUL - 584+199,1, 9. Hyková Petra, CZE – 577, 26. Marušková, CZE – 572, 54. Musilová, CZE – 553. Družstva: 1. BUL – 1743, 2. RUS – 1733, 3. FRA – 1723, 7. CZE – 1702.

LP 60 junioři:

1. Ekimov, RUS – 569+96,9, 2. Balazs, HUN – 543+94,3, 3. Grudner, SUI – 540+96,6, 5. Malůšek, CZE – 541+91,6, 7. Pecháček, CZE – 540+87,0, 19. Dubový, CZE – 531. Družstva: 1. RUS - 1623, 2. CZE – 1612, 3. UKR – 1602.

RP 30+30 junioři:

1. Reitz, GER – 585, 2. Wagenitz, GER – 583, 3. Brayko, RUS – 576, 11. Sajbrt, CZE – 541.

SP 30+30 juniorky:

1. Suslonova, RUS – 572+201,8, 2. Szustorovska, POL – 573+198,0, 3. Černova, RUS - 569+200,4, 12. Lorencová, CZE – 562, 14. Gabrielová, CZE – 561, 28. Hejnyšová, CZE – 546. Družstva: 1. RUS – 1704, 2. POL – 1685, 3. GER – 1684, 8. CZE - 1669.

50 m BT 30+30 muži:

1. Czapla, POL – 595, 2. Andesson, SWE – 590, 3. Jonáš, CZE – 588, 6. Januš, CZE - 587, 10. Caknakis, CZE – 585. Družstva: 1. CZE – 1760, 2.RUS – 1750, 3. UKR – 1749.

50 m BT MIX muži:

1. Czapla, POL – 395, 2. Jonáš, CZE – 391, 3. Lykin, RUS – 391, 6. Caknakis, CZE - 389, 8. Januš, CZE – 388. Družstva: 1. CZE – 1168, 2. RUS – 1167, 3. UKR – 1161.

50 m BT 30+30 junioři:

1. Losos, CZE – 577, 2. Pasek, POL – 574, 3. Suchovčenko, RUS – 572, 5. Nikl, CZE – 570, 14. Dovrtěl, CZE - 553. Družstva: 1. RUS – 1713, 2. CZE – 1700, 3. GER – 1695.

50 m BT MIX junioři:

1. Pasek, POL – 383, 2. Suchovčenko, RUS – 378, 3. Nikl, CZE – 376, 10. Losos, CZE – 370, Dovrtěl, CZE - 370. Družstva: 1.RUS – 1122, 2. CZE – 1116, 3. GER – 1114.

Trap muži:

1. Tronc, FRA – 123+24, 2. Clamens, FRA – 121+22, 3. Glasnovič, CRO – 122+21, 32. Kostelecký, CZE – 117, 35. Dvořák, CZE – 117, 53. Gach, CZE - 114. Družstva: 1. FRA – 362, 2. CRO – 359, 3. SMR – 357, 12. CZE – 348.

Skeet muži:

1. Achileos, CYP – 123+25, 2. Aramburu, ESP – 123+25, 3. Luchini, ITA – 123+25, 5. Sychra, CZE – 123+23, 21. Hlaváček, CZE – 1190, 36. Hutař, CZE – 115. Družstva: 1. ITA – 364, 2. CYP – 360, 3. GER – 360, 4. CZE – 357.

Trap junioři:

1. Rubio, ESP – 119+20, 2. Szollar, HUN – 117+20, 3. Diogo, POR – 118+17, 26. Navrátil, CZE – 108, 28. Ženčuch, CZE – 108, 41. Vebr, CZE – 101. Družstva: 1. ESP – 348, 2. RUS – 335, 3. FRA – 333, 9. CZE – 311.

Skeet junioři:

1. Michael, CYP – 120+23, 2. Nilsson, SWE – 119+23, 3. Swensson, SWE – 119+22, 11. Nýdrle, CZE – 116, 31. Leskovec, CZE – 109, 38. Herberger, CZE – 103. Družstva: 1. CYP – 351, 2. GER – 350, 3. SWE – 348, 9. CZE - 328.

V Praze, 3.8.07 Vladislav Šaňák

Spolupracujeme