Czech
Shooting
News
-
aktuální dění

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ, z.s.

Nejúspěšnější Mistrovství Evropy v historii - 19 medailí z Osijeku

Zdroj: Vladislav Šaňák
Datum: 18.08.2009
e-mail: sanak@shooting.cz

Nejúspěšnější Mistrovství Evropy v historii - 19 medailí z Osijeku

Pořadatelům Mistrovství Evropy, které se konalo ve dnech 10. až 26. Července 2009 v Osijeku, se podařil malý zázrak. V období od listopadu minulého roku do začátku července dokázali zrenovovat střelnici, která při naší první návštěvě připomínala spíše polorozpadlé skladiště. Pro brokové disciplíny dokonce vybudovali střelnici zcela „na zelené louce“, včetně úpravy terénu, stavby okopů a věží s novými vrhačkami. Broková střelnice před prvním tréninkem na ME působila zvláštně – čistý trávník, nikde úlomky terčů, vše čerstvě dokončené, dosud „neposkvrněné“. Na kulové střelnici osadili elektronické terče, všude nové dřevěné obložení, vše čerstvě natřené, uklizené. Celkový dojem z připraveného sportoviště byl velice dobrý a to nás všechny uklidnilo. Bylo zřejmé, že ME se uskuteční za dobrých technických podmínek. To je sice základní předpoklad pro možnost dosažení kvalitních výkonů, nikoli však jediná podmínka vysoké výkonnosti. Otazníkem bylo působení větru a hlavně tepla, které v období soutěží přece jenom ovlivnilo úroveň výsledků. V některých dnech dosahovala teplota nad 35 stupňů Celsia, což zejména puškařům v jejich střeleckém oblečení dávalo patřičně „zabrat“.Teplo a vítr se často podílely na nižší úrovni výsledků, za které se získávaly na ME v Osijeku medaile. To ovšem nijak nesnižuje hodnotu těchto drahých kovů, spíše naopak, svědčí to o bojovnosti střelců.

A právě v této souvislosti si zaslouží mimořádné uznání všichni členové naší výpravy s celkovým počtem 49 závodníků, kteří se zasloužili o zcela vynikající medailovou bilanci naší výpravy. Získali celkem 5 zlatých, 7 stříbrných a stejný počet bronzových medailí, celkem tedy 19 umístění na stupních vítězů! Tato vynikající bilance, rekordní v celé historii sportovní střelby České republiky, řadí českou výpravu na páté místo žebříčku podle úspěšnosti v zisku zlatých medailí a v hodnocení podle celkového počtu drahých kovů jsme s 19 medailemi třetí v Evropě! Všichni závodníci a jejich trenéři si zaslouží za tento vynikající úspěch velké poděkování.



První a vlastně jedinou zlatou medaili ze soutěže jednotlivců získal po výtečném výkonu 590 bodů v disciplíně BT 30+30 Miroslav Januš. Nejvíce přispěl k bronzu družstva, ve kterém startoval i junior Josef Nikl. Trenér Kermiet dlouho zvažoval, jak nasadit závodníky Januše, Jonáše a juniora Nikla do soutěží ME. Rozhodl se pro obsazení soutěže seniorů včetně soutěže družstev, tedy pro nasazení talentovaného juniora ke zkušeným střelcům. Tato taktika trenérovi perfektně vyšla, střelci se mu odměnili ziskem zlaté medaile družstva v mixu a právě nejmladší závodník Josef Nikl střílel v této disciplíně nejlépe – skončil čtvrtý. Januš na ME opět potvrdil, že patří do absolutní špičky, trochu za očekáváním zůstal Jonáš.

Vynikajících výsledků dosáhli v Osijeku střelci v pistolových disciplínách. Nejhodnotnějším výkonem se může pochlubit Lenka Marušková, která získala stříbrnou medaili v disciplíně sportovní pistole. Zvláště druhou část soutěže, otočný terč zvládla famózně – 297 bodů ji suverénně posunulo do finále, kde Lence odolala jen olympijská vítězka Bulharka Grozděvová. Lenka má letos vynikající formu, k bronzu z ME na 10 m v Praze přidala další medaili v olympijských disciplínách a to z ní dělá nejúspěšnějšího českého střelce letošního roku. Škoda, že se trochu lépe nedařilo Petře Hykové a Dáše Hanzlové, děvčata měla šanci získat medaili. Ani čtvrté místo však není neúspěch. Doslova bomba vybuchla po zveřejnění výsledků v disciplíně rychlopalná pistole. Naše družstvo se ihned po skončení poslední skupiny objevilo na výsledkové tabuli nejvýše, získalo zlato! Ačkoli žádný z našich střelců nepostoupil do finále, od kterého dělil Podhráského i Strnada s 579 jeden jediný bod, díky vyrovnanosti týmu a většímu počtu středových desítek dosáhli naši „rychlopalníci“ historického, zlatého úspěchu. V soutěži jednotlivců se všichni včetně Fialy s 578 body umístili do 13. místa, což svědčí o vysoké úrovni výkonnosti všech členů družstva. Mezi juniory startoval v rychlopalné pistoli nᚠnejlepší závodník TomᚠTěhan, který si v Osijeku také vedl velmi dobře. Probojoval se do finále a díky výbornému výkonu získal bronzovou medaili. Ve standardní pistoli se mu sice tolik nedařilo, ale vše si vynahradil v disciplíně sportovní pistole, kde vybojoval s 575 body stříbro o jediný bod za vítězem. Zisk dvou medailí je jistě mimořádný úspěch, přesto by Tomášovi zlato ze sportovní pistole slušelo. Jednak na rozloučenou s juniory – příští rok již bude statovat mezi muži – a také proto, že tuto disciplínu dokonale ovládá, vzpomeňme na jeho letošní rekord 590 bodů z Plzně…Těžké soutěžní podmínky se projevily snad nejvíce v disciplíně libovolná pistole, kde o medaile bojovali naši junioři Malůšek, Dubový a Pechářek, „zlatí hoši“ z ME v Praze. Libovolná pistole je však těžká a nevyzpytatelná disciplína, proto je získané stříbro družstva z Osijeku také velmi cenné. Mohu potvrdit, že hoši bojovali nejen s podmínkami, ale také sami se sebou a ne vždy byli zcela úspěšní. Jejich umění a bojovnost však na medaili stačily. Stejně jako děvčatům ve sportovní pistoli. Po vyčerpávajícím závodě je rovněž potěšila skutečnost, že družstvo skončilo druhé. I když se od účastnice Olympijských her v Pekingu Michaly Musilové určitě čekalo více, stejně jako od Jany Lorencové. Obě si mohou menší výpadek vynahradit už příští rok na Mistrovství světa v Mnichově. Totéž platí o startech Strnada, Fialy a Podhráského v disciplíně velkorážná pistole, na které asi nebudou rádi vzpomínat.

Zlatými medailemi přispěli do sbírky výpravy také brokaři. V dramatickém závodě dokázali skeetaři dotáhnout dobře „rozjetý“ závod do vítězného konce. Základ k úspěchu položili však již první den, kdy Leoš Hlaváček nechyboval a se 75 zásahy se „usadil“ spolu s několika dalšími střelci na čele soutěže. Sychra i Hutař bojovali, několik terčů jim sice uniklo, ale neztráceli kontakt se špičkou. Druhý den se naplno projevila sportovní kvalita a odolnost Jana Sychry. Nejen že dokončil závod dvěma čistými položkami a postoupil do finále. Tam ještě bezchybnou položku zopakoval a získal skvělou bronzovou medaili!! Hlaváček trochu „povolil“, nasbíral 4 chyby a v rozstřelu o finále tentokrát neuspěl. Sedmé místo však není ostudou. Aleš Hutař splnil očekávání trenéra Hůly zejména v situaci, kdy šlo o zlato a Aleš musel nastřílet 24 terčů, což v této vypjaté chvíli dokázal! Bronzová medaile v soutěži jednotlivců Jana Sychry, stejně jako zlaté medaile družstev ve skeetu a v rychlopalné pistoli, tedy v olympijských disciplínách, mají ohromnou cenu. Vynikajícího úspěchu ovšem dosáhl ve skeetu i junior Jakub Tomeček. Skončil ve finále druhý a je velkým talentem naší brokové střelby. Má také největší zásluhu na zisku bronzové medaile družstva, kterou spolu s ním vybojovali ještě Jakub Novota a Miloš Slavíček. Nadějný výkon předvedla i juniorka Jahodová, mezi děvčaty desátá. Dobrou práci odvedli na ME také střelci v disciplíně trap. Nejlépe si vedl Jiří Lipták, který se rozstřeloval o finále a skončil sedmý. V těžkých podmínkách „odevzdali“ kvalitní výkony i David Kostelecký a Robin Daněk a družstvo až do poslední chvíle bojovalo o medaile. I ta „bramborovᓠovšem dokazuje trvalejší vzestup družstva střelců v disciplíně trap a jeho posun do evropské špičky. Mezi úspěšné střelce můžeme zařadit i Ivetu Loosovou. Podala na ME kvalitní výkon a skončila s 67 zásahy o jediného holuba za finále. Junioři rovněž splnili očekávání, Michal Hojný postoupil do finále, kde ve vyrovnaném závodě skončil pátý a spolu s Majerem a Vébrem vybojovali bronzové medaile.

Bez úspěchu v olympijských disciplínách zůstali tentokrát puškaři. V závodě vleže startovali zkušení střelci Varga, Bečvář a Jeřábek, které jejich zahraniční kamarádi nazvali „old boys teamem“. Až na Tomáše Jeřábka, který si udržuje solidní úroveň, zklamali. Je na zvážení, zda si bývalí vynikající střelci, jako jsou olympionici Varga s Bečvářem, nekazí zbytečně neúspěchy ve vyšším věku své jméno. V méně důležitých soutěžích jsou sice nejlepší, ale v rozhodujících závodech už nedrží krok se špičkou. Patří jim však uznání za to, že mají vůli tvrdě trénovat a snahu reprezentovat, kterou by jim mohli mnozí mladí závidět. V tom jsou stále příkladem. Ve standardu v současné době nemáme s výjimkou Václava Hamana (Jeřábek měl potíže se zády) konkurenceschopné střelce a proto jsme soutěž družstev neobsadili. S Hamanem startoval pouze Ondřej Rozsypal, který podával v přípravě nadějné výkony. Oba závodníci ale na ME nesplnili očekávání, Haman ztratil závod v poloze vstoje, kde se nesrovnal s větrem a Rozsypal se připravil o slušný výsledek špatnou střelbou vkleče. Pro oba střelce byl závod v těžkých podmínkách za větru a vedra velkou školou. Nepříznivou bilanci puškařů částečně zachránili závodníci Jeřábek, Opelka a Mach v soutěžích na 300 metrů. Hned v úvodním závodě vleže získali se štěstím cennou zlatou medaili v soutěži družstev, vyhráli na větší počet středových desítek. Po této soutěži je však štěstěna zcela opustila. A už v soutěži vleže jednotlivců, kde Jeřábek s 597 skončil šestý se stejným výkonem jako střelec na druhém místě, nebo i v disciplíně SP 3x20 ran. Tam se odklon štěstí projevil několika vstřeleným devítkami v koncích soutěží vkleče u Opelky i Jeřábka, které připravily naše závodníky o medaile jednotlivců. Ve standardu 3x40, kde jsme před dvěma lety v Granadě získali zlaté medaile v soutěži družstev i jednotlivců (Jeřábek), exceloval tentokrát Maďar Peter Sidi. Vytvořil nový světový rekord 1184 bodů, vstoje nastřílel neuvěřitelných 395 bodů!! Naopak našim střelcům s výjimkou Jeřábka se 1165 body se vůbec nedařilo, družstvo skončilo poslední. V kategorii žen nás při absenci Kateřiny Emmons reprezentovaly Sýkorová, Valová a Vondrášková. Závod vleže děvčata vcelku zvládla, družstvo skončilo mezi šestnácti týmy šesté, což není neúspěch. Ve standardu 3x20 před dvěma lety na ME v Granadě ženy bojovaly o medaile, když družstvo s Pavlou Kalnou skončilo čtvrté. Proto jsme očekávali, zda se bude něco podobného opakovat. Bohužel, ženy tentokrát skočily v poli poražených. Více se čekalo zejména od Adély Sýkorové, která letos dosahovala vysokých nástřelů. Valová podala s ohledem na končící studia vcelku solidní výkon a Vondrášková bojovala na hranici svých možností, škoda pokažené poslední položky vkleče. Juniorky prožily mistrovství plné zvratů. Příjemně překvapily v závodě vleže, kde se výborně dařilo zvláště Ivě Růžičkové, jež skončila s 591 body pátá a spolu s Vavrošovou a Mazurovou získaly mezi osmnácti týmy stříbrnou medaili. Možná že to byla právě přehnaná euforie ze zisku medaile, která děvčata vedla následující den v soutěži 3x20 k výsledkovému kolapsu. Bylo to téměř k neuvěření. V disciplíně, v níž za celý rok žádná z juniorek nedosáhla výrazného výkonu, získalo družstvo medaili. Tam, kde měly mít šance i na postup do finále, naprosto nevysvětlitelně „vyhořely“. Jak jinak nazvat výsledky kolem 550 bodů? Junioři prožívali mistrovství opačně. Velké zklamání prožili v závodě vleže, kde měli mít šance na zisk medaile, ale po matných výkonech družstvo skončilo osmé. Zmobilizovali však všechny síly a ve standardu 3x40 se opravdu překonávali. Adam Hrabovský opět prokázal, že je střelec do těžkých závodů. Vyrovnanými výkony ve všech polohách se výsledkem 1158 bodů probojoval do finále a tam zopakoval výkon z ME v Plzni. Díky výtečné střelbě se posunul až na druhé místo! Příjemně překvapil i Šůna, zejména jeho výkon 390 bodů vkleče přispěl za dané situace k posunu družstva na medailové stupně.

Na závěr bych chtěl jako vedoucí výpravy ještě jednou poděkovat všem účastníkům Mistrovství Evropy v Osijeku za vzornou reprezentaci a trenérům, přítomným v Osijeku za výtečnou spolupráci. Zvláštní poděkování patří osobním trenérům mladých závodníků ve střeleckých klubech, vždy 22 střelců v juniorských kategoriích ze 23 zúčastněných závodníků odjíždí z ME s medailí!! Byli bychom rádi, kdyby tato neuvěřitelná bilance úspěšnosti mladých střelců byla signálem oživení některých olympijských disciplín, jako např. libovolné pistole a libovolné a sportovní malorážky. Pro zlepšení výkonnosti v těchto disciplínách musíme udělat maximum. V příštím roce totiž začíná olympijská kvalifikace pro Londýn a reprezentace bude statovat na Mistrovství světa v Mnichově!

Výsledky ME 2009 v Osijeku (soutěže, kde startovali naši závodníci):

LM 60 vleže muži:

1. Planer, AUT – 598+104,0, 2. Knoegler, AUT – 596+104,9, 3. Sauveplane, FRA – 596+104,4, 16. Jeřábek, CZE – 593, (elim. 593), 45. Varga, CZE – 589 (elim. 590), 47. Bečvář, CZE - 588 (elim. 591). Družstva: 1. SRB - 1781, 2. DEN – 1781, 3. FRA – 1779, 7. CZE - 1773.

LM 3x40 muži

1. Sidi, HUN - 1170+99,7, 2. Farnik, AUT – 1171+97,1, 3. Justus, GER - 1166+98,5, 24. Haman, CZE – 1158, 52. Rozsypal, CZE – 1141. Družstva: 1. SLO- 3490, 2. AUT – 3489, 3. SRB – 3479.

VT 300 m 60 vleže muži:

1. Dietzch, GER – 598, 2. Brekne, NOR – 597, 3. Ahlesved, SWE – 597, 6. Jeřábek, CZE – 597 (elim. 597), 9. Opelka, CZE – 595 (elim. 597), Mach, CZE – 589 (elim. 594). Družstva: 1. CZE - 1788, 2. FRA – 1788, 3. SWE – 1786.

VT 300 m 3x40 muži:

1. Sidi, CZE – 1184 WR, 2. Buerge, SUI – 1175, 3. Henry, FRA - 1173, 10. Jeřábek, CZE – 1166, 18. Opelka, CZE – 1153, 22. Mach, - 1145. Družstva: 1. SUI - 3512, 2. NOR – 3496, 3. FRA – 3487.

StPu 300 m 3x20 muži:

1. Berg, NOR - 586, 2. Markoja, SLO – 583, 3. Debevec, SLO – 583, 4. Opelka, CZE – 583 (elim. 570), 8. Jeřábek, CZE – 581 (elim. 577), 10., Mach, CZE – 580 (elim. 570). Družstva: 1. FRA - 1735, 2. NOR – 1732, 3. AUT – 1727, 6. CZE – 1717.

SM 60 vleže ženy:

1. Equist, SWE - 593, 2. Etula, FIN – 593, 3. Ivančeva, BUL – 593, 21. Valová, CZE – 588, 24. Sýkorová, CZE – 588, 34. Vondrášková, CZE - 586. Družstva:1. GBR - 1774, 2. FIN – 1773, 3. GER – 1771, 6. CZE - 1762.

SM 3x20 ženy

1. Goldobina, RUS - 583+101,7, 2. Lechner, GER – 586+98,2, 3. Pfeilschifter, GER – 584+96,7, 19. Valová, CZE – 575, 35. Sýkorová, CZE – 571, 48. Vondrášková, CZE – 566. Družstva: 1. GER - 1747, 2. RUS – 1733, 3. UKR – 1732, 12. CZE - 1711.

LM 60 vleže junioři:

1. Skjelland, NOR – 596+102,3, 2. Swensson, SWE – 592+104,2, 3. Lopez, ESP – 591+103,7, 10. Hrabovský, CZE – 589, 33. Skalík, CZE – 583, 47. Šůna, CZE – 577. Družstva: 1. NOR- 1767, 2. SUI – 1765, 3. AUT – 1764, 8. CZE – 1749.

LM 3x40 junioři:

1. Skjelland, NOR - 1163+95,9, 2. Hrabovský, CZE – 1158+96,1, 3. Bryhn, NOR - 1155+98,8, 9. Šůna, CZE – 1150, 22. Skalík, CZE – 1140. Družstva: 1. GER – 3468, 2. SUI – 3453, 3. CZE – 3448.

SM 60 vleže juniorky:

1. Nowakowska, POL - 594, 2. Podpeskar, AUT – 592, 3. Stančeva, BUL – 592, 5. Růžičková, CZE – 591, 10. Vavrošová, CZE – 589, 16. Mazurová, CZE - 585. Družstva: 1.SWE – 1771, 2. CZE – 1765, 3. AUT – 1757.

SM 3x20 juniorky:

1. Straub, GER - 579+98,5, 2. Wronska, POL – 582+95,4, 3. Šaripova, UKR – 578+97,5, 46. Vavrošová, CZE – 554, 48. Brabcová, CZE – 553, 51. Mazurová, CZE – 550. Družstva: 1. GER - 1723, 2. POL – 1717, 3. NOR – 1708, 17. CZE – 1657.

LP 60 muži:

1. Costa, POR – 565+91,7, 2. Meyer, GER – 557+96,8, 3. Bakhtamyan - ARM – 558+93,5. Družstva: 1. RUS - 1668, 2. ITA – 1655, 3. POR – 1649.

RP 30+30 muži:

1. Llames, ESP – 586+200,7, 2. Nestrujev, RUS – 583+202,4, 3. Mazzetti, ITA – 580+200,8, 9. Strnad, CZE – 579, 11. Podhráský, CZE – 579, 13. Fiala, CZE – 578. Družstva: 1. CZE - 1736, 2. RUS – 1735, 3. UKR – 1734.

StPi 3x20 muži:

1. Kuolakov, RUS - 577, 2. Ekimov, RUS – 575, 3. Sauvage, FRA – 570. Družstva: 1. RUS - 1719, 2. FRA – 1693, 3. UKR – 1689.

VP 30+30 muži:

1. Klimov, RUS - 594, 2. Dumoulin, FRA – 586, 3. Costa, POR – 585, 18. Fiala, CZE – 575, 25. Podhráský, CZE 573, 35. Strnad, CZE - 563. Družstva: 1. RUS - 1749, 2. TUR – 1745, 3. FRA – 1734, 9. CZE - 1711.

SP 30+30 ženy:

1. Grozděva, BUL – 586+205,0, 2. Marušková, CZE – 585+201,7, 3. Szpek, POL - 583+200,4, 24. Hyková Petra, CZE – 572, 46. Hanzlová, CZE – 561. Družstva: 1. BLR – 1730, 2. GER – 1729, 3. FRA – 1728, 4. CZE – 1718.

LP 60 junioři:

1. Grunder, SUI – 561+94,5, 2. Waerzonowski, POL – 552+89,1, 3. Ajupov, RUS – 545+94,1, 6. Malůšek, CZE – 540+94,3, 12. Dubový, CZE – 536, 18. Pecháček, CZE – 525. Družstva: 1. POL - 1615, 2. CZE – 1600, 3. GER – 1595.

RP 30+30 junioři:

1. Alifirenko, RUS – 581+192,4, 2. Sauter, GER – 575+194,2, 3. Těhan, CZE – 569+193,2. Družstva: 1. RUS – 1710, 2. GER – 1707, 3. BUL – 1671.

StPi 3x20 junioři:

1. Grunder, SUI - 570, 2. Soyko, UKR – 560, 3. Alifirenko, RUS – 559, 9. Těhan, CZE - 553. Družstva: 1. SUI - 1666, 2. RUS – 1649, 3. GER – 1639.

SP 30+30 junioři:

1. Grunder, SUI – 576, 2. Těhan, CZE – 575, 3. Wawrzonowski, POL - 575. Družstva: 1. SUI – 1716, 2. RUS – 1710, 3. POL – 1700.

SP 30+30 juniorky:

1. Levina, RUS – 578+196,4, 2. Schneider, GER – 571+197,9, 3. Dyomkina, UKR - 569+198,1, 10. Musilová, CZE – 563, 12. Lorencová, CZE – 561, 16. Brabcová, CZE – 556. Družstva: 1. RUS – 1699, 2. CZE – 1680, 3. UKR – 1660.

50 m BT 30+30 muži:

1. Januš, CZE – 590, 2. Bergstroem, SWE – 589, 3. Romanov, RUS – 589, 13. Jonáš, CZE - 581, 15. Nikl, CZE – 579. Družstva: 1. RUS – 1759, 2. SWE – 1751, 3. CZE – 1750.

50 m BT MIX muži:

1. Prianisnikov, RUS – 396, 2. Holmberg, FIN – 394, 3. Tasi, HUN – 392, 4. Nikl, CZE - 391. Družstva: 1. CZE – 1167, 2. UKR – 1163, 3. RUS – 1156.

Trap muži:

1. Pellielo, ITA – 119+25, 2. Scherhaufer, AUT – 122+20, 3. Filipovič, SVK – 122+20, 7. Lipták, CZE – 119, 17. Kostelecký, CZE – 116, 26. Daněk, CZE - 115. Družstva: 1. ITA – 355, 2. CRO – 354, 3. SLO – 351, 4. CZE – 350.

Trap ženy:

1. Rossi, ITA – 68+22, 2. Guzinevicuite, LTU – 69+19, 3. Neau, FRA – 71+17, 10. Loosová. Družstva: 1. ITA – 207, 2. SAM – 197, 3. GER – 191.

Skeet muži:

1. Brovold, NOR – 125+25, 2. Falco, ITA – 123+24, 3. Sychra, CZE – 122+25, 7. Hlaváček, CZE – 121, 20. Hutař, CZE – 118. Družstva: 1. CZE – 361, 2. NOR – 360, 3. ITA – 358.

Trap junioři:

1. Machado, ESP – 116+19, 2. Gulyaev, RUS – 116+19, 3. Fanali, ITA – 115+19, 5. Hojný, CZE – 117+16, 13. Majer, CZE – 112, 41. Vebr, CZE – 100. Družstva: 1. ITA – 344, 2. ESP – 341, 3. CZE – 329.

Skeet junioři:

1. Nilsson, SWE – 122+23, 2. Tomeček, CZE – 120+23, 3. Kazakos, CYP – 117+25, 15. Novota, CZE – 112, 29. Slavíček, CZE – 107. Družstva: 1. CYP – 347, 2. SWE – 346, 3. CZE - 339.

Skeet juniorky:

1. Lundquist, SWE – 62+24, 2. Jarmolinska, POL – 65+20, 3. Neznamova, RUS – 63+19, 10. Jahodova, CZE – 57.

Trap juniorky:

1. Cantarero, ESP – 68+17, 2. Clemente, ESP – 66+17, 3. Yardi, GBR – 69+14, 5. Rylichová, CZE – 67+15, 8. Michálková, CZE – 64, 16. Filatovová, CZE – 49. Družstva: 1. ESP – 193, 2. RUS – 183, 3. CZE – 180.

V Praze, 14.8.09 Vladislav Šaňák

Spolupracujeme