Uherský brod Raifles Cup

Zdroj: Mgr. Petr Hrdlička
Datum: 27.09.2010
e-mail: hrdlap@volny.cz

V uplynulém víkendu proběhlo na brokové střelnici v Brně Soběšicích poslední soutěž v tomto roce a to první závod Zbrojovky Brno – Uherský brod Raifles Cup zařazený v mezinárodním kalendáři ISSF.

Soutěže se zúčastnilo 46 střelců na disciplíně skeet a 68 střelců na disciplíně trap ze Slovenska, Luxenburku a Česka.Kromě Jiřího Liptáka a Davida Kosteleckého kteří byli na Finále světového poháru v Turecku startovala celá reprezentace.

Na skeetu v mužích zvítězil Aleš Hutař nástřelem 124/125, jako druhý se umístil po rozstřelu Ivo Hilšer nástřelem 123 terčů a třetí TomᚠNýdrle 122 terčů všichni z brněnského klubu Kometa. V kategorii juniorů obsadil první místo Schatz Adam ze Slovenska nástřelem 116 terčů, druhý skončil Srb Radek nástřelem 116 terčů z brněnské Komety a jako třetí skončil MikolᚠJaroslav nástřelem 116 terčů z Activ Sportu Brno.

V ženách obsadila první místo Sýkorová Veronika nástřelem 66/75 terčů ze Slovenska, druhá skončila po rozstřelu Pešková Jitka nástřelem 59 terčů z brněnské Komety a třetí se umístila Jahodová Libuše nástřelem 61 terčů z Dukly Hradec Králové.

V disciplíně trap v mužské kategorii zvítězil Bořuta Martin nástřelem 120/125 terčů, druhý skončil Gach Jiří nástřelem 118 terčů a třetí Machan Marek nástřelem 120 terčů všichni z brněnské Komety. V juniorské kategorii zvítězil Jan Přívara nástřelem 113 terčů, druhý skončil Jakub Valíček nástřelem 115 terčů oba z brněnské Komety, a třetí se umístil Jan Kožený nástřelem 112 terčů ze SLŠ Písek.

V ženách zvítězila Dagmar Filoviatová nástřelem 69/75 terčů, druhá skončila Iveta Loosová nástřelem 66 terčů a třetí se umístila Lucie Rylichová s nástřelem 66 terčů, všechny z brněnské Komety. Podotýkám že Filoviatová a Rylichová jsou v juniorské reprezentaci, kde nástřelem 69 zásahů udělala Filoviatová český juniorský rekord. Všechna umístění jsou po finále.

Soutěž probíhala na asfaltové terče Nasta, které mají vynikající tříštivost a jasnou barvu. Po dlouhé době, zde byl závod kde byly velice hodnotné ceny od uspořádající firmy a sice od sportovních zbraní přes věcné ceny. Co dodat nakonec počasí nám přálo, firma zde vystavovala sportovní a lovecký sortiment zbraní, bylo se na co dívat. Závěr sezóny ukázal že brokové disciplíny skeet a trap patří mezi světovou špičku.