SP Maribor 11.7.-15.7.2011 v disciplině Skeet

Zdroj: Jan Hůla
Datum: 23.07.2011
e-mail: h.hula@seznam.cz

V souladu s plánem statní reprezentace vyslal Český střelecký svaz své reprezentanty na SP v Mariboru.

Na základě výsledků kontrolních závodů byli nominováni tito závodníci:

Muži:

Tomeček Jakub, Nýdrle Tomáš, Hlaváček Leoš, MQS Hutař Aleš, Hilšer Ivo

Ženy:

Jahodová Libuše,Pešková Jitka

Dne 11.7. odjela výprava vozidlem ČSS z Brna do Mariboru. Na místo jsme dorazili po pěti hodinách cesty.Ubytování jsme měli zajištěno v penzionu Kalan na okraji Mariboru, kde jsme se po dlouhé cestě ubytovali.

Druhý den ráno jsme odjeli na střelnici, která byla vzdálena asi 20 min.od penzionu.

Trénovali jsme tři tréninkové položky a připravovali se na závod..

Střelnice v Mariboru má pět skeetových střeliš, která jsou postavena hodně blízko u sebe oddělené sítí. Je nutné, aby střelci dávali veliký pozor na případné úlomky ze sousedních skeetů, které závodníka ruší. Poloha střelnice je taková, že při ranních položkách svítilo slunce do očí ještě na stanovištích 2, 3, 4 a ne tak jak jsme zvyklí jen na jedničce. Střílelo se na terče slovinské výroby Top Target, které měli dobrou tříštivost a na vrhačkách Mattarelli.

První den závodu, který začal 14.7. v 8 hod ráno a byl rozlosovaný na celý den ,kdy panovalo veliké vedro/asi 34 stupnů ve stínu/ jsme odstříleli v mužské kategorii 50 terčů, ženy 75 terčů + finále. Startovalo v něm 158 mužů a 64 žen. Mezi položkami byly až čtyřhodinové intervaly.Začal dlouhý maratón na dva dny. Naši začali dobře Nýdrle 50 bez chyby, Tomeček 49, Hlaváček 49, MQS mimo hlavní závod Hilšer 50, Hutař 47.

Ženám se nedařilo, tak jak jsme si přáli. Jahodová položkami 22, 21, 19 a celkovým nástřelem 62 skončila na 53. místě, Pešková položkami 22,20,18 na 57 místě.

GIRARDET V. FRA 72+19 91

Kvalifikační místa na OH do Londýna získali CYP Andreou a FRA Girardet, protože ostatní finalistky už kvalifikační místo měly.

Druhý závodní den 15.8. který se střílel na 75 terčů, kdy počasí na nás vyzkoušelo úplně všechno jsme stříleli takto:

Nýdrle 24, 22, 25 a nástřelem 121 terčů skončil na 12 místě

Tomeček 24, 23, 24 nástřelem 120 terčů 23. místo

Hlaváček 22, 23, 23 skončil na 59 místě.

Najlépe z našich zastřílel Ivo Hilšer, který v závodě MQS a položkami 24, 25, 24 a nástřelem 123 terčů vyhrál závod mimo soutěž. Hutař položkami 25, 24, 24 a nástřelem 120 terčů skončil v závodě MQS na 5 místě.

Bohužel ani jeden nᚠzávodník, který startoval v hlavní soutěži se nedostal do finále a tak jsme přišli o šanci bojovat o další QP na OH do Londýna.